Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На пунто 1 какви по-големи спирачни апарати с дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На пунто 1 какви по-големи спирачни апарати с дискове

    На пунто 1 кви по големи спирачни предни апарати с дискове биха пасна ли ? С 15ки джанти съм размерът не ме притеснява , само пасването на шенкелите.Иска ми се вентилирани дискове ... Нещо от Алфа , Купе няма ли да пасне ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Не знам с кой двигател точно е Пунтото, но си мисля, че шенкелите трябва да са като при GT. Ако е така можеш да сложиш - 257x20, апарати стават от GT и дизеловите Пунто мк2. Аз имам един такъв кит в гаража, който мисля да пускам за продажба скоро. Дисковете са тези които написах, апаратите са от Пунто мк2 1.9JTD - 80 конски сили мисля беше. Даже като ги сравнявах миналия ден с апаратите на GT3-ката изглеждат същите .
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      mr_none написа:
      Не знам с кой двигател точно е Пунтото, но си мисля, че шенкелите трябва да са като при GT. Ако е така можеш да сложиш - 257x20, апарати стават от GT и дизеловите Пунто мк2. Аз имам един такъв кит в гаража, който мисля да пускам за продажба скоро. Дисковете са тези които написах, апаратите са от Пунто мк2 1.9JTD - 80 конски сили мисля беше. Даже като ги сравнявах миналия ден с апаратите на GT3-ката изглеждат същите .
      1.1 е мотора ... ма нещо неми харесват как спират. Искам като чукна леко и да захапвам волана
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        И що си мислиш че с по големиет дискове ще гризнеш волана? По вероятно е да се получи още по гадно спиране.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Колега, по-големите дискове, които искаш да сложиш от Алфа например са комплектовани и с по-големи спирачни апарати и респективно по-големи накладки. Логично следва ( и на практика е така), че и спирачната помпа е по-голяма, а освен нея и сервото е по-голямо от това на Пунтото. Преди да предприемеш подобна "заигравка" добре обмисли нещата. Като пресен пример за захапване на волана ще ти дам колата на брат ми- Опел Астра Ф 1,8 комби- отпред е с дискове, а отзад с барабани. Прецака се сервото на спирачките и му купих малко по-голямо серво 2-ра ръка от някакъв Опел 2,0 16 клапана. Резултатът беше буквално Уау. Нито дискове нито накладки са сменяни, а и не виждам абсолютно никакъв смисъл.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            След като си с 15" джанти, то със сигурност са поне 185мм широки. На пунто 1.1 май по каталог дават 165 стандартно. Та с такива големи гуми, и да не спира както трябва.. със сигурност имаш проблем някъде по спирачната система. Първо си го оправи, и тогава прецени дали не спира добре колата и искаш ли да правиш някакви подобни заигравки.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Synthy написа:
              След като си с 15" джанти, то със сигурност са поне 185мм широки. На пунто 1.1 май по каталог дават 165 стандартно. Та с такива големи гуми, и да не спира както трябва.. със сигурност имаш проблем някъде по спирачната система. Първо си го оправи, и тогава прецени дали не спира добре колата и искаш ли да правиш някакви подобни заигравки.
              абе то си спира , всичко съм сменял , нова помпа нови накладки нови маркучи , преминал съм от зад към дискови спирачки от ГТ , въпроса е ,че искам по голяма чуствителност на педала. Като чукна леко и да захапвам волана Можеби по яка пспирачна помпа ми трябва ?Гумите ми са 195/50/15 .Правя сравнение с рено канго без абс с 13ки джанти с вентилиран диск. Направо хапе.
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                кангото беше ли натоварено?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Сложи си тогава по-голямо серво на спирачките. И ако нямаш ABS... това, което искаш е нож с две остриета.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар

                  Working...
                  X