Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик ABS - как да разбера марка и модел ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик ABS - как да разбера марка и модел ?

    Привет Колеги,Лампата на АБС-а ми светна и след направена диагностика е установен проблем с преден ляв датчик на АБС-а.Та когато искам да си го купя всички ме питат за номер и кой е производителя ?Колата е Фиат Браво 1.8 GT - 98 г. мога да дам и номер на рам-ата ако е необходимо.Благодаря предварително !
    Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
    Lancia Lybra 1.8 131Hp

    #2
    Вземи си втора употреба от същата кола
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Точно това се опитвам да направя, но пак ме питат.....
      M5kov написа:
      Вземи си втора употреба от същата кола
      Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
      Lancia Lybra 1.8 131Hp

      Коментар


        #4
        Поне си от София, вземи от някой, пробвай го и ако не е същия го върни Не знам дали е гаранция, но може да гледаш АБС системата да е същата като твоята (Такава, която се разглабя и тази запечатаната, която се разглабя с рязане).
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Ако си сменял лагер на главина, каре, - ще знаеш какъв е датчикът. Напиши все пак номер на рама (не рам).

          Коментар


            #6
            Датчика не е евтин и си струва да опиташ първо с почистване на датчика, както и на буксата на компютъра с контактен спрей.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Не съм сменял лагери и карета.... С контактен спрей вече е пробвано и не върши работа. Датчика втора ръка върви 20-30 лв. Оги ще ти пусна рам-ата на ЛС.
              Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
              Lancia Lybra 1.8 131Hp

              Коментар


                #8
                Стига с тая рам де, това не е компютър. Рама е. Трябва ти датчик за Браво/Брава с ABS от стария модел, монтиран на модели от 95-та до 98-ма. Датчиците са от модела "пасивни", вземат информация от назъбената гривна на карето, а не от магнитната гривна на лагера, както е в новите модели. За такъв ABS като твоя - датчиците за ляво и дясно колело са еднакви, така че е достатъчно да търсиш само преден датчик. Номер на датчика е 46429943. Според описанието - еднакъв е на всички модели - 1.4 75, 1.4 80, 1.6 103, 1.6 90, 1.8, 1.9 Д, 1.9 ТД 75, 1.9 ТД 100, които използват стария модел ABS, какъвто е твоят. Само на Браво 2.0 е различен. Също така - единствено от Браво/Брава ти трябва. За Мареа са други, но каква е разликата и дали са взаимозаменяеми - не знам и няма инфо.

                Коментар


                  #9
                  Мерси Оги
                  Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                  Lancia Lybra 1.8 131Hp

                  Коментар

                  Working...
                  X