Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирачките, може би помпа събирам мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спирачките, може би помпа събирам мнения

    Така младежи колата е Браво 1.8 16V 98год с четириканален АБС вчера смених спирачните маркучи с нови и съм с нова течност, обаче педала на спирачките е доста ниско и бая трябва да го настъпя че да стане спирането, колата е обезвъдушена и нивото на течността е ОК, супортие и апаратите са почистени и раздвижени, барабаните са ок накладките и дисковете са в норма. Другия проблем е че при спирачки ми блокират предно ляво и задно дясно а другите продължават да се търкалят/ АБС е изключен/. Мисълта ме навежда на спирачна помпа Прав ли съм според вас? И да се мятам ли да я сменям пред блока?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Да не си взел някакви свръх-ментета маркучи, които се надуват като балони? Това от вчера (откакто си с нови маркучи) ли е, или от по-преди?

    Коментар


      #3
      Проболема е от преди това с блокирането на колелата, а педала просто не съм му обръщал внимание преди това. маркучите са Рикамби и съм ги взел от най известната фирма за авточасти в нашия форум, не вярвам проблема да в тях, въпреки че не го изключвам като вариант/имах кофти опит с техни накладки/старите маркучи бяха толкова одървени че единия се беше пречупил и ми изтече спирачната течност. Вярно не са тефлонови ама не ми и трябват такива, най вероятно от това че са били одървени и педала не ми е потъвал толкова.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        При заминала помпа единият от симптомите е че при напомпване на педала се появяват мехурчета в казанчето за спирачна течност., понякога има загуба на спирачна течност в посока сервото. Това е на база личен опит върху две заминали помпи. :D

        Коментар


          #5
          кола

          Обезвъздуши пак след като покараш
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: кола

            kluchar написа:
            Обезвъздуши пак след като покараш
            +1
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Re: Проблем със спирачките, можеби помпа събирам мнения

              S_BANKOV написа:
              Другия проблем е че при спирачки ми блокират предно ляво и задно дясно а другите продължават да се търкалят/ АБС е изключен/.
              Това по-горе някак си не мога да го разбера.Разясни по-подробно кога става блокирането и отблокирането.Имам съмнения за разменени тръбички към абс модула.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                маркучите са Рикамби
                Това какво трябва да означава?

                Коментар


                  #9
                  Като състояние, накладките са?Повечето пъти когато съм имал подобен потъващ педал на спирачките, причината е била в недобре и непълно прилягащи нови(други) накладки поради ръб на диска (барабана) и при натискане на педала, спирачната течност запълва обем по голям от този който би бил необходим ако накладката приляга правилно спрямо диска.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблем със спирачките, можеби помпа събирам мнения

                    S_BANKOV написа:
                    Така младежи колата е Браво 1.8 16V 98год с четириканален АБС вчера смених спирачните маркучи с нови и съм с нова течност, обаче педала на спирачките е доста ниско и бая трябва да го настъпя че да стане спирането, колата е обезвъдушена и нивото на течността е ОК, супортие и апаратите са почистени и раздвижени, барабаните са ок накладките и дисковете са в норма. Другия проблем е че при спирачки ми блокират предно ляво и задно дясно а другите продължават да се търкалят/ АБС е изключен/. Мисълта ме навежда на спирачна помпа Прав ли съм според вас? И да се мятам ли да я сменям пред блока?
                    точно си за нова помпа
                    Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                    Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                    Коментар


                      #11
                      при мен дясното задно колело блокира много лесно през зиматалятото се пооправяминалата седмица я мих на автомивка и като се намокри нещо пак първите пъти като натискам педала блокирапосле се поравяна какво се дължитова стана след като смених накладките преди 2 годинислед това сменях маркучите, имаше подобрение, но не съвсем
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        S_BANKOV написа:
                        маркучите са Рикамби
                        Това какво трябва да означава?
                        Нали питаш да не са някоа супер ментеливи, не най обикновенни маркучи по 10лв. бройката. А размяната на тръбичката би си личала.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          А как обезвъздуши? С помпане на помпата или по друг начин? Ако някой ти е помпал а ти си отвивал щуцерите, помисли тези колелета, които са без спирачки имаха ли добро налягане при освобождаване от щуцера!Ако настъпиш помпата с крак и натискаш непрекъснато, пропада ли бавно надолу?ПРедполагам, че механичен кантар няма?
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Според мен няма никаква логика да е помпа. На абсолютно всички фиатове, които съм имал са ми отказвали спирачките по една или друга причина, а помпи съм сменял на 3 от тях. Никога не е имало проблем със задържане. На помпата й се износват вътре гумичките и не успява да направи налягане да избута буталцето, за да задържа колело и проблема да е в самата помпа, по някаква причина тя няма да може да освободи налягането... не мога да си го обясня как ще стане това. Не мога така да ти кажа откъде блокира. За хващането надолу има една особеност- дръпни ръчната на 1-2 зъба, колкото да не ти опират накладките при движение и виж тогава къде ти е педала- ако всичко е ок вече- ще ти кажа какво да направиш.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              ако педала падне на пода е помпа, ако не пропада, не тече в сервото не я сменяй ( аз моята я смених на бравото преди години от глупост а се оказа друго )Важно е спирачните маркучи какви ще са !! Раздвижи апаратите, почисти буталцето с водна шкурка . Виж цилиндърчетата дали ти се връщат.
                              мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                              Коментар

                              Working...
                              X