Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да се увеличи клиренс на Фиат Стило Комби?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да се увеличи клиренс на Фиат Стило Комби?

    Здравейте колеги,искам да попитам дали някой знае или да се е опитвал да повдигне Стило / Клиренса на колата.В други теми четох, че става въпрос за това колко е клиренса. Емзо беше споменал,че е 12 или 13 см. Аз го мерих на канал и моя беше с 1 см по-малко. Въпроса не е в този см, а в това дали може да се повдигне колата. Старите коли, които са на пълнители, а не на цели амортисьори (макферсън), могат да се повдигат. Въпроса е при тази кола какво може да се направи.Питането ми конкретно е за Стило Комби.
    Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

    #2
    Ако е бензиново - отпред пружини от дизел,отзад гумени подложки от Опел.
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

    Коментар


      #3
      Може просто да са ти "уморени пружините".Амортесиорите не играят при височината на колата,освен ако не са някой спортни късоходови с каквито едва ли е твоята кола.Пружини от дизел както е споменал колегата,НО чисто нови.Отзад също или нови пружини или подложки,но аз предлагам метални направени при стругар и заварени за долната основа.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Амортисьорите "играят", как да не играят? Кола със стари изпуснали амортисьори е видимо по-ниска от кола с чисто нови и работещи. Нали амортисьорът все пак има склонност да се разпъне докрай. Като сменяш амортисьори и смениш първо само левите, пусни колата и я погледни, да видиш каква е крива.Някой да не си помисли, че като смени амортисьори - ще повдигне колата, обаче? Само със смяна на амортисьори може да я вдигне само до оригиналната височина, не повече. Доколкото разбирам идеята на темата е повече от това. За тази цел - други пружини, подложки и такива неща.

        Коментар


          #5
          Оги,какви са тия небивалици дето пишеш.амортисора не оказва никакво влияние ,ама абсолютно никакво за височината.амортисора не е пружина.

          Коментар


            #6
            Такааааааааа,нека да направя малко доуточнение:Колата е комби дизел 1,9 JTDклиренса е или 12 или 13 смСледват въпросите : освен пружини - НОВИ ! (няма какво по-нагоре да се предложи в моя случай), какво друго може да се направи?За какви подложки говорите ?Простете не познавам добре колата, нова е за мен. Но възнамерявам скоро да се заимам с такова. За сега само баща ми е със Стило.
            Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Амортисьорите "играят", как да не играят? Кола със стари изпуснали амортисьори е видимо по-ниска от кола с чисто нови и работещи. Нали амортисьорът все пак има склонност да се разпъне докрай. Като сменяш амортисьори и смениш първо само левите, пусни колата и я погледни, да видиш каква е крива.Някой да не си помисли, че като смени амортисьори - ще повдигне колата, обаче? Само със смяна на амортисьори може да я вдигне само до оригиналната височина, не повече. Доколкото разбирам идеята на темата е повече от това. За тази цел - други пружини, подложки и такива неща.
              Не съм съгласен с теб колега.Като взема в ръцете си един нов аморт. и го свия на ръка до край,после го пускам.Той започва бавно да се отваря,в момента в който си сложа ръката отгоре и той спира,като не полагам почти никъкво усилие.Амортесиора при свободното си разпъване неможе да помръдне колата на горе нито милиметър.Не се опитвам да споря от опит споделям мнението си.Извинявам се за отклонението.За отпред освен пружини друго невиждам какво можеш да направиш.Има колега в форума който си повдига предницата на Мареата с едни гумени подложки на тампона отгоре и е доволен от резултата (има тема,потърси в търсачката).При стило обаче незнам дали ще стане.Отзад или нови пружини или там където ляга пружината в долният си край се подлага или гумена гривна както са ти написали колегите от лада,или се прави метална основа на стругар и се подлага под пружината.Общо взето нямаш много алтернативи.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                колегата пецата е прав амортисьораа не играе за височината.Подложки му е маиката.даже и чисто газов ам. няма сила да повдигне автомобил просто води до твърда/спортна возия/.
                Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                  #9
                  Отпред няма да стане като на Мареата.Много умни глави го мислиха,включително и проф. стругар.Докато измислиш вариант,може да сложите тампони за Лада между пружините.(Карах така около 3 години.)
                  Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                  Коментар


                    #10
                    Металната подложка като гумената ли е като форма?@Brevetti - ти това ли имаш в предвид ? http://emk-33.com/shop/index.php?cPath=447Коя форма ползваш? Като гледам има доста разновидности? Реално с колко см повдигна колата?
                    Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                    Коментар


                      #11
                      Отзад тези от Опел (6лв),отпред тези от 2,50 лв. Най добре е с едната пружина да отидеш и да мериш на място(задна). Не съм измервал височината преди и след това.
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        Защо всички казват, че трябва да се повдигне и задницата. Там клиренса е добре!Ако сложа подложка само от пред какво ще се получи?Колата е комби и задницата и така или иначе е вдигната/вирната !@Brevetti - Благодарности
                        Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                        Коментар


                          #13
                          ivel написа:
                          Оги,какви са тия небивалици дето пишеш.амортисора не оказва никакво влияние ,ама абсолютно никакво за височината.амортисора не е пружина.
                          Еми пиша ги, щото не съм сменял амортисьори и не съм си виждал кривата кола, като смених само отляво. После не съм виждал как се изравнява, като смених и отдясно Един тук от форума, с едно Стило - и той така не вярваше, ама като смени наведнъж всички амортисьори - се учуди, че колата наистина е по-високо отпреди. Специално отбелязах, че колата няма да стане по-висока, отколкото и е възможно да бъде , ако смениш само амортисьори. Но определено е по-ниска с изпуснали амортисьори, отколкото с неизпуснали. Надявам се, че разбирате разликата между двете. Нещата не са сложни: от една страна тежестта на колата действа надолу, от друга - противодействието на пружината я натиска нагоре. Амортисьорът винаги се разпъва. Това значи, че той действа със сила, подобно на пружината - нагоре. Амортисьорът не оказва влияние само ако в свободно състояние не мърда наникъде. Физиката си е физика, колеги, не съм я измислил аз, ами си е така от време оно. Пак да повторим: нов амортисьор не може да повдигне кола. Може само да я изправи до нормалното и положение, ако старият е бил изпуснал и колата е "паднала" заради това. За повдигане, каквото търси авторът - има нужда от смяна на пружините или някакъв вариант с подложки.

                          Коментар


                            #14
                            Това важи само за газови амортисьори
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #15
                              янко написа:
                              Това важи само за газови амортисьори
                              точно само газов или газ/масло се само разтяга, обикновен маслен стои там до където го разтегнеш.
                              Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар

                              Working...
                              X