Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ABS Fiat Marea 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ABS Fiat Marea 1.8

    Колеги имам следния проблем: светеха ми и двете крушки за ABS и ръчната. Днес видях, че единия кабел за датчика на задното колело ми е прекъснат и го свързах, и крушката за ръчната угасна, а на ABS свети. Реших да вадя буксите на датчиците едно по едно и се установи, че при задните след като е изкарана си прави проверката с тропане на педала и след известно време светва лампата и на ръчната. При предните я няма тази проверка и остава да свети само тази на ABS. Системата ми е Kelsey-Hayes. Някой ако има идея от какво може да бъде да сподели ще съм много благодарен.

    #2
    закачи го на диагностика.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Просто ти е скъсан датчика/кабела на АБС - десен или ляв.

      Коментар


        #4
        А точно кое реле е за ABS, където се намира пред акумулатора?

        Коментар


          #5
          petar4o89 написа:
          А точно кое реле е за ABS, където се намира пред акумулатора?
          .Провери си предпазителите, имаш силов предпазител 50 ам. в кутийка пред блока на АБС-а и един 10 ам. долу в таблото, релето е вътре в блока на АБС-а
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Предпазителите съм ги проверил, не знам кое ми е релето пред акумулатора. Гледах в мануала, но там е на схема и не се разбира кое е точно.

            Коментар


              #7
              petar4o89 написа:
              Предпазителите съм ги проверил, не знам кое ми е релето пред акумулатора. Гледах в мануала, но там е на схема и не се разбира кое е точно.
              а погледна ли на капак на таблото за релетата пред акумулатора.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                не си написал годината на колата, нито как се държи при диагностика. все пак мисля, че системата ти всъщност е тевес мк20. ако е така, няма никакви релета отвън. захранва се: еку-то през 10 амперов бушон от ключа (според годината трябва да минава и през педала за спирачката), хидравликата - директно от акумулатора през 50-амперов бушон. не гледай схемите в упътването, а виж в аутодата.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Здравейте колеги,Искам да споделя решението на проблема на моя АБС. Колата е Мареа 1.8, 99 година с намагнетизираните уплътнители на лагерите, тоест от новите АБС-и. В първия пост съм споменал за проблема на задния датчик (прекъснат кабел). След свързване на кабела остана да свети само лампата на АБС-а. Мина доста време от тогава и предната седмица ми дойде мерака отново да се пробвам. Приятел я закачи и имаше грешка в преден ляв датчик. Мерих съпротивленията на всичките и стойностите им бяха приблизително еднакви. Търсих по моргите датчик и не намерих, и се принудих да купя нов. След слагането файда нямаше, лампата си светеше пак. Днес се освободих и свалих главината с лагера. От блъсната Мареа мое изпълнение сложих главината с лагера. При даването на колата назад, за да я изкарам на разстояние около 1м. лампата на АБС-а угасна и той сработи. Искам да подчертая, че датчика на накладките няма нищо общо с АБС-а. Има отделна лампа за него. При съмнения в лагера можете да направите най - простия тест като го посипете с метални стружки. При намагнетизирания уплътнител се отбелязват видими линийки по целия диаметър. Този лагер, който ми беше на колата си е за кола без АБС. Не ми се занимаваше да слагам стария датчик, но съм убеден, че и той ще работи.

                  Коментар


                    #10
                    Предните не съм ги отварял още,но на задните е набита на главината една тенекиена гривна с магнитно покритие
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Извинявам се за офтопика , но да ползвам темата на колегата моя проблем е подобен ( ръчната ми свети понякога ) като запаля и след 1,2 км угасва ( течност имам и така нататък ) възможно ли е накладките да са засмяна (предните ) и за това да светва ? Колата е браво 96 година 1.8 мотор
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #12
                        Ibiza написа:
                        Извинявам се за офтопика , но да ползвам темата на колегата моя проблем е подобен ( ръчната ми свети понякога ) като запаля и след 1,2 км угасва ( течност имам и така нататък ) възможно ли е накладките да са засмяна (предните ) и за това да светва ? Колата е браво 96 година 1.8 мотор
                        Не индикатора за смянан а накласдките е друг, светва лампа с по три чертички от страни, същата като тази за ръчната но без символа в средата.Провери си новото на спирачната течност и провери буксата на казанчето и поплавъка.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          сменени са ми маркучите на спирачките и спирачната течност всичко е ок но ръчната си светка когато си реши ? какво трябва да и е на буксата или поплавъка всичко ми се стори ,че е ок ?
                          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                          Коментар

                          Working...
                          X