Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предни дискове каква марка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предни дискове каква марка?

    След като 2 комплекта спирачни дискове са за хвърляне от кривене/шлайфане/кривене/шлайфане се чудя тоя път какви да взема за да е за последно. Размера е 257х20 , на Браво. Вариантите ми са:Ате (вероятно Power disc съдейки по цената) - 113лв/брTextar 73лв/брPagid 73лв/брBrembo (обикновен Easy check) 53лв/брSteinhof sport 75лв/брПри положение , че едни чисто нови Феродо Premier дискове за 1 година 3 пъти ги шлайфахме се чудя дали само боклуци се произвеждат/продават или...Дали обаче високата цена ще гарантира безпроблемна експлоатация ( визирам АТЕ, Textar , Steinhof ) ?
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    #2
    Бях в същата дилема като теб, до днес. Колебаех се /аз съм с невентилирани/ между паджид от Англия за 30-35 на бр, през Текстар в Германия за 45 лв на бр, в крайна сметка днес си взех за 45/бр Текстар от В и Д ауто с 20% намаление, имат акция и ако им направиш онлайн запитване ти свалят. Ако не се лъжа беше 56 по принцип на бр или нещо подобно.Как пък с дисковете, с които си дойде колата от Ит минах 90 000 без да знам, че има дискове тази кола, откак ги махнах същото като теб. Надявам се вече да съм си решил проблема, ако не- от италиянеца и дгд прехвалените марки.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Доволен останах от FDB серията на Ferodo.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Аз също търсех най-доброто решение за мен тази пролет и се спрях на дискове Zimmermann и накладки АТЕ. Вече 3 месеца и над 10 000 км твърдя, че моята Брава не е спирала никога така както сега.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Колега пич с браво, замисли се за стила си на каране. Не е нормално толкова често да кривиш дискове. Има две неща, които с каквито и да е дискове трябва да спазваш - не дръж постоянно натисната спирачката по кръстовищата, особено след интензивно спиране, тъй като се получава локално прегряване на диска и изкривяването му. И пак след интензивно спиране внимателно с локвите и автомивките.

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            Колега пич с браво, замисли се за стила си на каране. Не е нормално толкова често да кривиш дискове. Има две неща, които с каквито и да е дискове трябва да спазваш - не дръж постоянно натисната спирачката по кръстовищата, особено след интензивно спиране, тъй като се получава локално прегряване на диска и изкривяването му. И пак след интензивно спиране внимателно с локвите и автомивките.
            Там е проблема, знам ги тия неща и не е злоупотребявано с дисковете , просто в един момент започват да се усещат леки пулсации на педала и с времето започват да стават все по-силни. Шлайфат се дисковете и известно време всичко е 6 и после пак същия филм. Лошото е че по доста форуми го има тоя проблем и явно е в некачествените части които се продават.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Аз карам с най-евтиното Брембо и Ате почти 20000 км. Нямам никакви признаци на нещо нередно.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Аз карам с най-евтиното Брембо и Ате почти 20000 км. Нямам никакви признаци на нещо нередно.
                Още един глас за Брембо,почти същите километри като на Оги - никакви проблеми!
                Fiat Punto 1.1 6Speed

                Коментар


                  #9
                  Аз давам глас за Текстар-а имат една серия,която се води PRO с покритие и цвета им е матово сив,малко по-скъпи са от другите,но са много добри каталожните има номера завършват на 00,а тези с покритието на 03.Освен хубави дискове сложи и хубави накладки с меко феродо,ще ги сменяш по-често,но няма да имаш такъв проблем с дисковете.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    АР бива ли ги?
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Накладките са ми Текстар, с тях проблеми нямам. На Текстар доколкото прочетох на няколко места дисковете им ги правят Zimmermann .
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Не се занимай с глупости, слагай Текстара и да си нямаш повече грижи. Дори в официалния им сайт е посочен дилър за Бг - В и Д ауто. Либрата ми дойде със сменени всички дискове и накладки- Текстар и Ате и спирането е страхотно, на 30 000 съм с нея и няма грижи, хем си е тежка кола.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          ivailo rachev написа:
                          Аз давам глас за Текстар-а имат една серия,която се води PRO с покритие и цвета им е матово сив...
                          Прикачени файлове
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Точно за тези дискове имах в предвид.Щом накладките са Текстар феродото им е доста меко,слагай хубави дискове Текстар и ще забравиш проблемите.
                            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                            Коментар


                              #15
                              Re: Предни дискове каква марка?

                              pi4_s_bravo написа:
                              Дали обаче високата цена ще гарантира безпроблемна експлоатация ( визирам АТЕ, Textar , Steinhof ) ?
                              Аз добавям и питам за TRW? Малко след като взех колата, смених накладките с такива (струваха 70+ лв преди 5 години, почти двойно спрямо другите, които ми предложиха), и колата спира много добре вече почти 70000км , дори и когато в един период от време задните ми спирачки почти ги нямаше. Предполагам и дисковете им са добри, защото и цената им е "добра"? Моите са изтънели, и до смяната, която се очертава да е напролет, ще трябва и аз да внимавам със стила на каране :D
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар

                              Working...
                              X