Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предни спирачки Tipo 1.6 DOHC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предни спирачки Tipo 1.6 DOHC

    Та...Реших да си ремонтирам сам спирачките на Типо-то...Дисковете са доста ръждясали и се чудя дали да ги мина с водна шкурка или направо да ги сменя...Всъщност ,ако нямат сериозен ръб не мисля да ги сменям...Въпросът ми по-скоро е свързан със свалянето на диска...Има ли някакви особености и налага ли използването на някакви специални инструменти...Досега не съм правил такива неща ,но смятам ,че ще се справя...Ако все пак се наложи да се сменят дисковете ,то какъв размер бяха те?Доколкото знам са ,като на 1.9TD ,или се бъркам?Благодаря ,предварително ,за отговорите...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    На диска се мери дебелината, а не се гледа дали има или няма ръб. Самият диск се сваля от главината като се развият двата болта, чийто глави се използват и за водачи на джантата при монтажа и. Развиваш болтчетата и лекичко удряш диска отзад навсякъде, в посока към теб, да излезе от главината. Ако не става с леки удари - пробвай с по-силни. Възможно е главата на водача на джантата да се заобли, ако е силно корозирал. Имай под ръка водопроводен ключ от един цол, примерно.

    Коментар


      #3
      Диска по добре да не се удря отзад.. само отпред около дупките за болтовете докато не се отлепи! Един път като бях отвил и гайката на полуоската извадих целия лагер с леки до умерени удари отзад. По-добре по яката отпред за да разкърти ръждата и после да се извади на ръка.Не забравяй да минеш после добре със телената четка преди да сложиш диска. Препоръчвам ти направо да сложиш по - големи апарати и дискове.Примерно 256 вентилирани със апарати от Пунто ГТ, Алфа 155 1.7 или 146 1.6 120 коньовата версия.
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        А апарата сваля ли се ,за да излезе диска?Малко тъп въпрос ,ама... Иначе това за по-големи спирачки съм си го мислил ,ама честно казано не ми се занимава ,защото и без това колата се продава ,а ще я постегна малко ,за да я покарвам от време на време ,че така ,като седи е по-лошо...Но все пак ако не се продаде известно време ,може да се замисля за сериозни ъпгрейди и да си я кръстя "Вечно моя"...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Predatorsi написа:
          А апарата сваля ли се ,за да излезе диска?Малко тъп въпрос ,ама... Иначе това за по-големи спирачки съм си го мислил ,ама честно казано не ми се занимава ,защото и без това колата се продава ,а ще я постегна малко ,за да я покарвам от време на време ,че така ,като седи е по-лошо...Но все пак ако не се продаде известно време ,може да се замисля за сериозни ъпгрейди и да си я кръстя "Вечно моя"...
          Сваля се..апарата...
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Като за начало измери колко са дебели дисковете. Ако не са под 8-9 мм няма смисъл да ги сменяш, колкото и да са ръждясали и дори да имат ръб. Толкова я дават минималната дебелина.Обясни какво си решил да правиш друго! Само дисковете ли ще сменяш? Накладки? Маркучи? Ремонтен комплект на апаратите? Раздвижване на водачите? Боядисване на апаратите?Какво имаш напредвид под "ще постегна колата"?

            Коментар


              #7
              Ами то проблемът с дисковете е на дневен ред...смятам само него да реша ,че да може да си мине преглед колата ,че скоро ще изтече...Всичко друго си и е наред...Защото искам и от време на време да се кара тази кола ,защото от седене ще се скапе...Иначе съм се изразил неправилно с това "ще постегна колата" ,защото всеки разбира различно тези думи...За мен са дребни работи ,но за някои може да означава основен ремонт...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар

              Working...
              X