Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител мултипла 1.9jtd странен проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съединител мултипла 1.9jtd странен проблем

    Здравейте колеги.Наскоро купих една мултипла дизел и се забърках с една торба проблеми да подчертая че колата я търсих много време и най накрая намерих запазен индивид та няма вариянт за скраб или продаване.Та колата дойде с съединител за смяна и стария собственик съвсем услужливо ми подари един комплект заедно с колата.Преди седмица реших да сменя съединителя и се почна големия филм,значи оказа се че извадих ме нов съединтел и майовик които бяха зверски потрошени а феродото беше запалено.Та купих аз нов маховик и запретнах ръкави,сложих новия събрах колата и проблем не влизат скоростите айде пак доло и пак на ново и пак не влизат помпата работи поне тази на кутията .Като вкараш на скорост и запалиш колата си работи и с малко помощ с междинна газ скоростите влизат но съединителя не отделя до край и ми се струва че скоро ще повтарям упражнението.Та ако някои оже да помогне с идеи ще съм благодарен.Да добавя намирам се в лондон и сервизите които мога да си позволя да работят по колата ми са по некадърни от мен така че ще се боря сам .Поздрави

    #2
    колега трябва да смениш буталцето (с по-дълго направено от обикновен болт същия диаметър) между долната помпа и вилката на съединителя за да почне да отделя нормално
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Колега някои го беше направил вече и не помага та сега се чудя между горна помпа и вилката на кутията дали не е крива.Направи ми впечатление че няма почти никакво налягане в системата но не съм сигурен дали е нормално или не та ако някои знае

      Коментар


        #4
        колега ако някоя от двете помпи се е прецакала е друг въпрос но това със смяната на буталцето работи на 100% даже мога да ти го направя да си" вечно" на съединител и трябва да има налягане в долната помпа като на спирачките
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Ами значи има умряла помпа утре ще проъчам едно комплектче .Налягане в системата почти няма разбирай като отвориш пробката и натиснеш едвам протича да не говорим да ти измие очите както е при спирачките та сега остава да зема двете помпи да намеря къде по дяволите са набутали тази на педала.че вънка стана като фен паркинг на фият днеска се сдобих с едно страхотно бижу но пак си има пробле от фият дилъра са го диагностицирали като изгоряла помпа на селеспида та другата седмица щего мисля и него че такива помпи са кът тука и ще има чакане.Та ако някои има литература за селеспиид ще съм благодарен много да даде линк или нещо.

          Коментар


            #6
            Deqn5181 написа:
            Ами значи има умряла помпа утре ще проъчам едно комплектче .Налягане в системата почти няма разбирай като отвориш пробката и натиснеш едвам протича да не говорим да ти измие очите както е при спирачките та сега остава да зема двете помпи да намеря къде по дяволите са набутали тази на педала.че вънка стана като фен паркинг на фият днеска се сдобих с едно страхотно бижу но пак си има пробле от фият дилъра са го диагностицирали като изгоряла помпа на селеспида та другата седмица щего мисля и него че такива помпи са кът тука и ще има чакане.Та ако някои има литература за селеспиид ще съм благодарен много да даде линк или нещо.
            Тази на педала е в купето. Помисли за вариант и маркуча, който отива до външната да се е позапушил така, както се запушват спирачните маркучи...

            Коментар


              #7
              по-скоро е крива вилка.още от стария съединител вероятно е така.ще питаш защо-ами защото е бил много износен притискатела и много трудно се е натискал педала и от там и са я укривили .с една дума карали са до последно и си мислят че нов съединител и всичко е ок.да ама не

              Коментар


                #8
                Ами поръчах двете помпи до няколко дена ще дойдат.И аз бях за вилката че тука са умикални писюри но се чудя защо няма налягане между помпите напълно отворена пробка и като натиснеш едва изтича а по спомени пък и колегата го твърди там има налягане и то не малко според мен не му достига сила да го натисне до край

                Коментар


                  #9
                  Deqn5181 написа:
                  Ами поръчах двете помпи до няколко дена ще дойдат.И аз бях за вилката че тука са умикални писюри но се чудя защо няма налягане между помпите напълно отворена пробка и като натиснеш едва изтича а по спомени пък и колегата го твърди там има налягане и то не малко според мен не му достига сила да го натисне до край
                  Колега, ти как пробваш дали има налягане? Предлагам ти да подходиш както се обезвъдушават спирачки - асистент ти напомпва 2-3 пъти педала и натиска до долу и задържа. Ти отвиваш пробката да пръсне малко и затягаш. Асистента пуска, повдига педала с ръка, че остава долу при такава манипулация, припомпва 2-3 пъти, задържа, ти отвиваш за момент да пръсне, пак затягаш. И така 2-3 пъти да излезе бистра спирачна течност. Трябва да пръска хубаво, както при спирачките. Може да си сложиш една прозрачна тръбичка от медицинска система, за да гледаш излизат ли балончета или излиза само течност. Също обърни внимание на тази течност дали е бистра, черна или с парчета в нея, тъй като може да имаш и запушване.Виж и на око колко се мести буталото на цилиндъра върху скоростната кутия. Дори направи клип ако имаш възможност и качи тук да видим.

                  Коментар


                    #10
                    Колега точно така го пробвам но не пръска интересното е че долната помпа се движи и то доста но като дойдат помпите ще направя клипче . Аз пак да питам дали някои е срещал тема за селеспида на фиат че сиприбрах едно стило тука и ще си го правяза съботно неделна кола че май ще папка доста .

                    Коментар


                      #11
                      Да не ти е запушена пробката.
                      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                      Коментар

                      Working...
                      X