Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тропане на пунто мк1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тропане на пунто мк1

    Здравейте,имам едно питане относно punto mk1 1.2,75 коня,колата не спира да тропа след,като са сменени,амортисьори,тампони макферсон,тампони стабилизираща щанга,всичко останало е прегледано подробно и няма никакви признаци на разбиване или нещо подобно,дайте идеи благодаря.[/img]

    #2
    Еми остават само рейката с накрайниците и носачите. 5 неща общо има в това окачване, ти си изброил три, аз изброих две. Отиди в друг сервиз.

    Коментар


      #3
      Забравих да спомена външните накрайници са нови

      Коментар


        #4
        Колега!- Това тропа кво значи, опиши как , при преминаване пред легнал полицай, или през дупките.+ От тропане до тропане има разлика, едно е на желязо, друго е на ламарина, друго е пластмаса, опитай се малка по подробно да обясниш..... Също откоя част на автомобила идва тропането /чукането/, така както обесняваш
        Fiat palio 1.7td

        Коментар


          #5
          Тропането е отпред от ляво,тропа през малки неравности,павета силно се чува,може би метал в метал.

          Коментар


            #6
            На място, при изгасена кола и бързо въртене на волана наляво-надясно - чува ли се каквото и да е тропане? Щом си сменил външните накрайници, значи половината рейка е проверена и може да се счита за изправна. Няма гаранция, че новите накрайници са здрави, обаче!

            Коментар


              #7
              emo1978 написа:
              Тропането е отпред от ляво,тропа през малки неравности,павета силно се чува,може би метал в метал.
              Вътрешния шарнирен болт проверихте ли го, дето е вътрре в кормилната рейка.И предните гуми равномерно ли са износени, и имали дърпане на волана в някой от посоките при подаване на рязко газ , и както и при отнемане.Както Колегата каза ,върти волана с леки но резки движения в двете посоки на място, е другия начин за установяване за проблем с кормилното управление. :D
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                #8
                гледахме рейката и кормилното уредба всичко е чук,не знам вече трябва май наред всичко да се сменя,проба грешка ............

                Коментар


                  #9
                  Може да е някой не затегнат болт по носачите,по скоро по тампоните на носачите.На мен ми се е случвало.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    проверихме всичко,всеки болт всичко и продължава да тропа

                    Коментар


                      #11
                      Смени сервиза! Щом в пет елемента не могат да открият кой е дефектен, егати...

                      Коментар


                        #12
                        При мен няма тракане но се сменя посоката при рязко подаване на газ, но го прави само при ляв завой и движение направо. при десен завой не променя посоката. Някой може ли да каже къде да търся проблема?

                        Коментар


                          #13
                          Тая кола биалетки има ли.Лагери на макферсона.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            emo1978 написа:
                            Тропането е отпред от ляво,тропа през малки неравности,павета силно се чува,може би метал в метал.
                            Спирачен апарат?
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Когато тропа нека натисне спирачката и ако спре значи е апарата.
                              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X