Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индикацията за проблем в АБС свети периодично, причини?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Индикацията за проблем в АБС свети периодично, причини?

    Колеги да попитам нещо щото не ми става ясно кво става значи от време на време ми светва АБС-а и после си изгасва предните накладки са сменени преди 13к. км има си феродо на тях и просто незнам каде да търся проблема като светне и свети известно време и след това си изгасва и няма проблем от кво може да е?Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

    #2
    един куп неща. две теми по-надолу колегата има същия проблем. отговорът е един - диагностика и после мислене.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Най вероятно някой от датчиците на колелата не прави добър контакт.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        slonikon написа:
        един куп неща. две теми по-надолу колегата има същия проблем. отговорът е един - диагностика и после мислене.
        диагностиката ясна само че и там има проблем хахахах никои до сега неможе да ми хване колата ходих каде ли не компа е магнет марели даже сичко като инсталация
        като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

        Коментар


          #5
          лошо. без диагностика можеш да извадиш датчиците да ги почистиш и да провериш кабелите до тях.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Какво е напрежението на акумулатора преди палене?На моята като не съм я карал 10-на дена и акумулатора падне под 12,5В.,като я запаля лампата на АБС-а също свети,докато не мина 10 до 30 км. и изгасва.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #7
              iliyan написа:
              Какво е напрежението на акумулатора преди палене?На моята като не съм я карал 10-на дена и акумулатора падне под 12,5В.,като я запаля лампата на АБС-а също свети,докато не мина 10 до 30 км. и изгасва.
              тука вече незнам колега сега ще замеря и ще кажа един ден го мерих на запалена и беше 14,2 - 14,4 нещо такова нямам спомени но ще замеря и ще напиша след малко
              като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

              Коментар


                #8
                напрежението на акумулатора като не е палена колата е 12,70 в. като я запаля стига до 14,40в. а има ли възможност да са тръгнали задните накладки или само на предните светва кога са заминали ?Благодаря за отговорите
                като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                Коментар


                  #9
                  Кире, измери съпротивлението на датчиците по спомен беше 35 ом по спомен може да се провери в ауто датата. много ме съмнява да е мръсен датчик, който подава различно съпротивление
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Кире, измери съпротивлението на датчиците по спомен беше 35 ом по спомен може да се провери в ауто датата. много ме съмнява да е мръсен датчик, който подава различно съпротивление
                    бате побеснявам с тази кола и на 12.08.12 излизам отпуска и я почвам цялосно преглеждане на всичко и следващия път вече с флекса сичко на куп и при надин е...си бангията едно се оправи друго излезе и така 1 година вече неам нерви вечепоследния път когато ги мерихме с Недялко сичко си беше наред и даваха еднакви стоиности и 4-те когато смених главината леле то стана чат нека модераторите изтрият излишното
                    като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                    Коментар


                      #11
                      Re: Индикацията за проблем в АБС свети периодично, причини?

                      zelenilkata написа:
                      Колеги да попитам нещо щото не ми става ясно кво става значи от време на време ми светва АБС-а и после си изгасва предните накладки са сменени преди 13к. км има си феродо на тях и просто незнам каде да търся проблема като светне и свети известно време и след това си изгасва и няма проблем от кво може да е?Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
                      Колега, работят ли ти всички осветителни тела(ел крушки).Имам един колега с същия проблем,от всичкото оглеждане ,се оказа изгоряла крушка на мигач или стоп не помня кое беше,но знам че така му слря да свети индикацията за АБС-са.
                      Fiat palio 1.7td

                      Коментар


                        #12
                        Re: Индикацията за проблем в АБС свети периодично, причини?

                        betuk написа:
                        zelenilkata написа:
                        Колеги да попитам нещо щото не ми става ясно кво става значи от време на време ми светва АБС-а и после си изгасва предните накладки са сменени преди 13к. км има си феродо на тях и просто незнам каде да търся проблема като светне и свети известно време и след това си изгасва и няма проблем от кво може да е?Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
                        Колега, работят ли ти всички осветителни тела(ел крушки).Имам един колега с същия проблем,от всичкото оглеждане ,се оказа изгоряла крушка на мигач или стоп не помня кое беше,но знам че така му слря да свети индикацията за АБС-са.
                        колега по тая кола това е единственото нещо което работи без отказно всичко по табло мабло габарити мигачи фарове свети както е излязла от завода преди 10-тина години
                        като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                        Коментар


                          #13
                          Когато сте сменявали главината сигурен ли си,че правилно е монтирано всичко.Спазено ли е разстоянието на датчика от отчитащите зъби или лагер,не знам как е при теб,но трябва да е м/у 0,8 и 1,5 мм.Главината за същата кола ли е.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            FGRC написа:
                            Когато сте сменявали главината сигурен ли си,че правилно е монтирано всичко.Спазено ли е разстоянието на датчика от отчитащите зъби или лагер,не знам как е при теб,но трябва да е м/у 0,8 и 1,5 мм.Главината за същата кола ли е.
                            да колега праилно е монтирана главината то там няма какво да се сбърка сичко е по книга една шайба от пред на главината и една шайба от зад на главината завита е гайката и сичко си е на 6 и главината си е за тази кола
                            като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                            Коментар


                              #15
                              Когато ти светва лампата , пробвал ли си дали абс-а работи?Когато имах Типото, абс ту работеше ту не. Лампата светваше и изгасваше при използване на спирачките. Поняго сработваше друг път не. Понеже в гарада нямаше къде да я закарам на диагностика, замерих датчиците и всикчо беше ок. Това обаче което ми се видя нередно е силното замърсяване на венеца и на двете предни колела. Взех една четка за зъби и ги почистих без да използвам препарати. Имаше участъци в които разстоянието между два зъба беше пълно с мизерия" на височина два зъба и дупката между тях бяха едно цяло". След почистване абс-а работеше винаги и лампата не светна повече.
                              now. BMW E39 523i '98 170hp
                              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                              Коментар

                              Working...
                              X