Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лагер ос на задницата на Мареа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лагер ос на задницата на Мареа!

    Здравейте колеги, от известно време ми като минавам през неравности (Легнал полицай) колата издава странно пукане, смених пружините, че едната беше скъсана но в сервиза ми казаха, че е лагер ос на който се закачва носача за купето. Въпросът ми е трябва ли да се смени веднага или както ми казаха и в сервиза да карам сменял се когато се разкрачи задницата, до тогава му няма нищо.Дайте мнение по въпроса!


    #2
    Re: Лагер ос на задницата на Мареа!

    NOVA написа:
    Здравейте колеги, от известно време ми като минавам през неравности (Легнал полицай) колата издава странно пукане, смених пружините, че едната беше скъсана но в сервиза ми казаха, че е лагер ос на който се закачва носача за купето. Въпросът ми е трябва ли да се смени веднага или както ми казаха и в сервиза да карам сменял се когато се разкрачи задницата, до тогава му няма нищо.Дайте мнение по въпроса!
    сменяй навреме, защото като се счупи ще се заклини и смяната може да ти излезе тройно като цена за труд.

    Коментар


      #3
      разкрачи ли се си заминават задните гуми а за заклинването то и сега се е заклинило ще трябва да играе флекса на 100%
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        A възможно ли е от него да има подобно пукане при неравности?

        Коментар


          #5
          Здравей,Имах същия проблем преди време на моита мареа , но от едната страна направо се беше счупил лагера и клапчаше носача.Вдигни на крик и виж имали луфтове носача.Но щом е тръгнало да пука и скърца , предвиждай си да ги смениш .Има ремонтен комплект за заден носач.Аз лично си ги смених сам пред блока и от тогава заспа.

          Коментар


            #6
            Малко повече инфо за смяната, някой може ли да ми даде?

            Коментар


              #7
              Айде де колеги

              Коментар


                #8
                Ето малко инфо. Ремонтният комплект за единия носач струва около 40-42 лева. Смяната е около 30-35лв. Това е ако няма допълнителни усложнения от рода на ръждясали, късащи се при развиването болтове и централният болт излезе без проблем. Ако обаче се закучи и се налага свалянето на моста - може да има допълнителни договорки по цената.Ще кача снимчица, какво ще представлява марийката със свален заден мост. Няма да се плашиш, че висят половината карантии!
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Заднят мост се държи за купето посредством четири гумени тампона. Мой съвет е да помолиш механиците да ги огледат и тях. Ако има някой скъсан - от там също може да има пукания и хлопания по неравности.

                  Коментар


                    #10
                    Мерси колеги, ако някой има и други предположения да казва.. за да съм подготвен За сега смених пружините с нови и лека полека ще огледам всичко по задницата!

                    Коментар


                      #11
                      Колега,ето как ти изглежда решението на проблема
                      Прикачени файлове
                      FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                      Коментар

                      Working...
                      X