Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предупредителна лампа за светлини след смяна на накладки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предупредителна лампа за светлини след смяна на накладки?

    Здравейте, колеги - вчера си смених барабаните и накладките на задните колела на моето Пунто - това в подписа.Два пъти от вчера се опитва да светне предупредителната оранжева лампичка на таблото за неработеща крушка - вижте картинката. Светва по за секунда 3-4 пъти, сякаш се колебае, и след това угасва. Забелязвам че се случва само веднага след тръгването, при студен мотор. Доколкото виждам, тази лампа предупреждава за проблеми със стоп-светлина, задни светлини и мигачи. Според вас - новите спирачки ли са причината?
    Прикачени файлове
    _________________________
    FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

    #2
    Не. Причината е в задните стопове, виж дали ти светят всички лампи. Забелязал съм че във влажно време се случва най-вече, но ако всички светлини си ти работят не пипай нищо и си карай.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      ilko-gd написа:
      Не. Причината е в задните стопове, виж дали ти светят всички лампи. Забелязал съм че във влажно време се случва най-вече, но ако всички светлини си ти работят не пипай нищо и си карай.
      Светят си, може би някоя не прави хубав контакт обаче. За влажното време - възможно е, вчера и днес си беше така
      _________________________
      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

      Коментар


        #4
        При мен се случва при натискане на спирачката обикновено, но съм гледал специално и си светят и двете лампи в този момент за това не му отдавам значение. Лятото почти не се случва. Свалял съм и двата стопа и вътре са сухи и няма окислени контакти.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар

        Working...
        X