Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с метална джанта за Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с метална джанта за Стило

    колеги като ходих да си слагам летните гуми се оказа че едната джанта била "осукана" и уж нямала управяне, била ударена странично според гумаджийте и се наложи да си взема друга джанта. Обаче сега ме притеснява че не е същото ЕТ и иначе е иначе си е 15 цола и пак е на фиат , мисълта ми е следната страх ме е да не разбия нещо отпред с две различни джанти, днес ходих в друг сервиз да ми управят уригиналната джанта ама и там не са чували за машина която да управяла усукана джанта. Гледам че старата не е толкова плътна към спирачния апарат докато новата остават видими около 5мм да опре в равнината на апарата, дайте съвети новата е Ет 38, а старата е Ет 43, да не прецакам нещо или да си карам спокойно
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    #2
    най-добре продай тази и си намери като твоите, иначе я сложи като заднапредполагам че ще е с различна маса и не знам как ще се отрази на диференциала пък и на каретата

    Коментар


      #3
      а пък и на резервната ако е нормална е най добре да ги размениш
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        Първо не разбрах Джантите какви са Алуминиеви или железниИ не разбрах що да няма как да се изправи, Вариант винаги има зависи колко пари си готов да дадеш, моята я бях сцепил и бях усукал две от лъчите, след заварка и намесата на стругар за центроването и на баланс машина джантата стана перфектна е струва ми 100лв а комплект от четири такива ми струваше 200лв. Ама с мерак всичко се постига
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Първо не разбрах Джантите какви са Алуминиеви или железниИ не разбрах що да няма как да се изправи, Вариант винаги има зависи колко пари си готов да дадеш, моята я бях сцепил и бях усукал две от лъчите, след заварка и намесата на стругар за центроването и на баланс машина джантата стана перфектна е струва ми 100лв а комплект от четири такива ми струваше 200лв. Ама с мерак всичко се постига
          Джантата е усукана около оста си, т.е. все едно е натегната, а това няма как да ти го изправят. Иначе казано там където са болтовете джантата си е седяла на мястото, а външния диаметър се е засукал по посока на въртене или обратно на посоката на въртене.

          Коментар


            #6
            Така в бързината си съм пропуснал да спомена че джантата е стоманена с размери който пише на джантата 6 1/2 J, 15H 2, ET 43.- това ми е оригиналната джанта която е проблемна и била усукана и според майсторите в три сервиза за гуми няма изправяне.Новата джанта е с следните размери 6 1/2 J, 15 H 2, ET 44,5 . Първият въпрос е дали така като я карам с две различни джанти отпред с различно ЕТ мога да прецакам нещо по окачване спирачни апарати или да не се притеснявам.И вторият въпрос е въпросната усукана джанта имали управяне и къде мога да я закарам да ми я оправят че нова е 150 лева а на старо по моргите в нашият регион няма точно тези размери които аз търся
            Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
            Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
            Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
            Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
            ............

            Коментар


              #7
              Airfan значи те ми казаха следното че все едно джантата е ударена странично в бордюр и била посукана- усукана и аз вече се обурквам с тези техни термини и нямало как да и възвърнат формата. А преди месец ли беше един от колегите във форума беше писал за някакъв стенд в софия мисля където нямало джанта която да не може да оправи и струвало 10 лева, парите няма да са като 150 лева за нова. Не знам вече явно наистина не може да се оправи, в автосвят в тракия като ги питах за изправяне на джанти ме гледаха като извънземен и ме пратиха в някакъв малък сервиз до детски свят където майсторите се държаха се едно са на шумахер механиците. видиш ли няма машини за изправяне на джанти ами се буха с чука и яко млатене ама тая джанта нямало да се изправи щото видиш ли съм цитирам" явно си дрифтирал и си нацелил някой бордюр" , "сори приятел ама няма да я оправиш, нова за 150 лева" преставяте ли си какви елемненти има, ама и аз какво очаквам някои от харвард ли да работи по тия гаражни гумаджиници. Нито дрифтирам, нито се сътезавам ами си я карам кротко от както си я взех колата 2011, ама както и да е да не ви занимавам с глупости
              Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
              Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
              Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
              Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
              ............

              Коментар


                #8
                Има един младеж в казичене който ги оправя и възтановява. Ще търся тема друг форум да ти пратя какво прави и ако може да ти я оправи. Но по късно
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  ще съм благодарен за помоща. Ако и някой друг има идей и съвети моля да ги спомене.ВАЖНО: Много ме притеснява в ЕТ на новата джанта дали мога да прецакам нещо по този начин
                  Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                  Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                  Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                  Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                  ............

                  Коментар


                    #10
                    Разликата в това ЕТ е минимална и не вярвам да усетиш въобще нещо от нея. Имам аз един човек в Пловдив, който ми е познат и е гумаджия, занимава се и с изправяне на джанти. Мога да те пратя при него така за консултация. Ако решиш, пиши на ЛС да ти дам координати.

                    Коментар


                      #11
                      idrltd написа:
                      ще съм благодарен за помоща. Ако и някой друг има идей и съвети моля да ги спомене.ВАЖНО: Много ме притеснява в ЕТ на новата джанта дали мога да прецакам нещо по този начин
                      За различното ЕТ, едва ли ще ти даде кой знае какво отражение. Все пак. както някой по-горе даде съвет, ако може я сложи задна, поне докато намериш решение. Аз се чудя моите зимните дали да ги пусна да се продават, понеже май вече трудно ще мога да си позволя да поддържам два комплекта. Те и четирите, заедно с гумите, м. би ще са колкото една и половина дето ти викат от тия от 150 лв. (стоманени оригинални от Стило, от Германия) За изправянето:Аз на скоро се оказа, че имам проблем с две криви, като слагах летните. Лятото ми ги балансираха в Пловдив, няма да кажа къде, да не е реклама (там си ходя от много години, че ми е близо).Сега, като сложих летния комплект преди 3 седмици и го покарах малко, реших да сменя 2-те гуми, че не бяха много читави. Това обаче стана в София и някак си попаднах на едно момче в Люлин, дето доста години е изправял джанти, та почти нямало какво да му се опре.Не виждам за пръв път в живота си крива джанта (карам от 25-26 години и съм сменил бая коли, не само тия от подписа ) та можех с очите си да видя, че наистина джантите са криви. Направи ги момчето, по 15 пари на парче ми взе, но станаха добре (летния ми комплект и той е със стоманени).Не искам в никакъв случай да прозвучи това като анти реклама на момчетата в Пловдив или като реклама на този в София. Просто споделям опит и добре позната болка на всички от любимите ни дупки НАВСЯКЪДЕ. В Пловдив едната от тея уж я бяха оправили. Ако някой ден имаш път към София, мога да ти драсна на лично къде се намира това момче в Люлин, дано може да помогне.
                      ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                      Stilo JTD 115 2003 бегачка
                      Brava 1,4 12V 1997 на газ
                      Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                      i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                      Коментар


                        #12
                        Колега, няма как джантата с по-малък офсет да навреди на диференциала или полуоските, но със сигурност ще ти дърпа колата на страната на новата джанта, защото тя е по-навън с 5 мм. от центъра на главината, отколкото другата джанта. Намери си джанта като другите 3, за да не я мислиш къде ще я слагаш, защото ако мислиш да я ползваш трябва да е само за задна и няма да можеш да разместваш местата на гумите през 5-10к км или всяко лято като ги слагаш.

                        Коментар

                        Working...
                        X