Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нещо пука(тропа) при лявото колело

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нещо пука(тропа) при лявото колело

    здравейте имам малък проблем с Браво 1.9 тд...като минавам през неравности,а те не са малко..нещо започна да пука(тропа)при лявото колело,възможно ли е накрайник да пука така или вътрешно каре,защото мисля,че е тръгнало.Сменил съм не отдавна лагер главина,биалетка,носач,лагер амортисьор.Не мога да го хвана....дайте жокерче !? Благодаря предварително!Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    може и амортисьора да е )

    Коментар


      #3
      как да го проверя дали е амортисьора,като натискам над него не пука и изглежда наред.......

      Коментар


        #4
        nedialk00 написа:
        може и амортисьора да е )
        колега не амортесиора а танпона на маферсона

        Коментар


          #5
          Без физически оглед само се гадае. Намери някой сервиз и иди на оглед. Много е възможно да не е само от едно нещо.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            няколко идей за огледзабръзнал амортисьор, тампон на макферсона, счупено ухо ва кутията на въздушния филтър, накрайник, реика, спирачни апарати
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              проблемът може да се окаже по голям от колкото си мисля и по добре да отида на едно огледче...ще споделя каква ми е присъдата тези дни .Благодаря за което!

              Коментар


                #8
                оказа се за радост само накрайник....не вярвах,че той така тропа.

                Коментар


                  #9
                  Здравейте колеги!Понеже имам абсолютно същия проблем, както на колегата, пуснал темата, затова пиша тук. И при мен точно лявото колело припуква при минаване през неравности. Видях, че колегата е описал като решение на проблема - накрайник. Аз не знам какъв е този накрайник и ще ви помоля да ме светнете по въпроса, ще спомена че по предницата скоро беше сменено комплектът шарнири с носачи - от двете страни, както и биелети - от двете страни. Не знам въпросният накрайник дали влиза в тези сменени части. Това вие ще кажете. Но има и още проблеми по ходовата част - при каране по неравен път се чува едно постоянно "топуркане", не хлопане, не чукане на твърдо, а едно "глухо топуркане", а пък веднъж при по-рязко спиране усетих нещо като луфт в амортисъорите. Ще съм благодарен да ми разясните смяната на какво ме очаква. Колата е Браво 1,6 16v ’97г.
                  Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                  FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                  Коментар


                    #10
                    http://axm-auto.com/index2.php?brand...3&show=1ето как изглежда кормилния накрайник провери го като за начало
                    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                    Коментар


                      #11
                      KRASI CVETKOV написа:
                      http://axm-auto.com/index2.php?brand=5&model=42&modif=98&cat=27&subcat =76&prod=1905&numenkl=3&show=1ето как изглежда кормилния накрайник провери го като за начало
                      Видях къде се намира накрайникът - над носача, не е сменян този накрайник, значи припукването е от него, не е скъп и за по-сигурно ще се сменяват и двата. Благодаря, колега!
                      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, а имате ли идеи от какво може да е луфтът в амортисъорите и това глухото топуркане?
                        Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                        FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                        Коментар


                          #13
                          muns61 написа:
                          Без физически оглед само се гадае. Намери някой сервиз и иди на оглед. Много е възможно да не е само от едно нещо.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #14
                            slav4o_p написа:
                            KRASI CVETKOV написа:
                            http://axm-auto.com/index2.php?brand=5&model=42&modif=98&cat=27&subcat =76&prod=1905&numenkl=3&show=1ето как изглежда кормилния накрайник провери го като за начало
                            Видях къде се намира накрайникът - над носача, не е сменян този накрайник, значи припукването е от него, не е скъп и за по-сигурно ще се сменяват и двата. Благодаря, колега!
                            колега как така разбра че е за смяна само с поглед ли :D или го напъна с щанга
                            Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                            Коментар


                              #15
                              Не съм го пробвал със щанга, когато я откарам на майстор, той ще пробва. Но след като симптомите са същи като на колегата, пуснал темата, си мисля че е за смяна, защото тези неща които се смениха по предницата бяха в окаяно състояние (даже може би бяха заводските, като я купувах на километража пишеше 160 000км), а този накрайник след като не е сменян, си мисля че и той е в окаяно състояние, затова по-добре да се смени, пък и не е скъп...
                              Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                              FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                              Коментар

                              Working...
                              X