Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с абс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с абс

    Здравейте колеги.От скоро имам проблем с абс.Сутрин давам на контакт проверка и всичко е наред-абс работи.Спирам, след 5 часа качвам се абс свети не работи.След 2 дена всичко е ок абс работи.Дайте предлоложения от какво може да е.Да уточня ,че сум сигорен за работата след като се пробва а не се основавам от лампата.Знам също че трябва да направя диагностика но още не ми е дошъл кабела.Колата е брава 1.9 тд 75 к.Поздрави
    фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

    #2
    Някой датчик вероятно ти прави проблем.

    Коментар


      #3
      недей прави диагностика, има два вариянта датчик, може да измериш всички датчици с мултицет, другото е централата, има слаби връзки и трябва да се припоят - двете крачета на захранването на помпата обикновено са проблема

      Коментар


        #4
        nedialk00 написа:
        недей прави диагностика, има два вариянта датчик, може да измериш всички датчици с мултицет, другото е централата, има слаби връзки и трябва да се припоят - двете крачета на захранването на помпата обикновено са проблема
        Датчиците ги мерих.Всичките показват 0.98 ома.Къде се намира централата?Лесно ли мога да припоя тези крачета и къде се намират те?
        фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0 малко повече трябва да им е съпротивлението, но щом на всички е еднакво е ОК, проблема е в платката, трябва да смъкнеш плактата от абс-а, да отвориш и да препоиш слабите връзки, на 90% съм сигурен че проблема е в двете крачета на помпата; виж темата и ще ти се изясни смъквай платката и ще разбереш кой са, две букси разкчаш - едната е с много пинове, другата е само с два пина- те тва са те крачетата за помпата, припоиваш ги хубаво от горе и си готов разбира се огледай и другите връзки

          Коментар


            #6
            Днес се реших и свалих електрониката.Припоих двете крачета-дано да е от тях.Тези дни ако е хубаво времето ще я сложа и ще пиша дали се оправи.
            фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

            Коментар


              #7
              Мога само да се похваля,че имам работещ ABS и да благодаря на колегата nedialk00.
              фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Каква беше повредата?
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    виж моят предходен, и предходния на колегата постове и ще ти се изясни, ако имаш проблеми давай да помагаме при теб абс-а най-вероятно е лукас обаче

                    Коментар

                    Working...
                    X