Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане отзад фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане отзад фиат браво

    Здравейте, днес ми се наложи да пътувам до Добрич сутринта, но се появи нещо не приятно. Докато пътувах отзад вдясно се чуваше едно много гадно скърцане и тропане. Прибрах се и реших да видя какво причинява това тропане и скърцане най-вече. Преди да вдигна колата на крик установих, че дясната гума лежи на една страна към колата. т. е задницата на колата стоеше по този начин погледнат отзад | . Вдигнах колата на крик и реших да видя дали има луфт. След, като натиснах горната страна на гумата към колата си имаше луфт и се чуваше скърцането. След проследяване на носача установих, че идва от някакъв болт, който доста се мандахерца след като бутна гумата към колата и си мисля, че е от него. Потърсих решение на проблем в форума и другите форуми на фиат. И достигнах до следното решение, но все пак да попитам, че ми трябва ремонтен комплект за заден носач. Колата е фиат браво 1.4 12в
    Ferrari Forever

    #2
    Не се учудвай ако се наложи да смениш целия носач!

    Коментар


      #3
      Надявам се да не се наложи. С този ремонтен комплект, който съм посочил в 1-я пост предполагам с него би трябвало да се оправи проблема. И все пак да попитам той ли е, за да мога утре да си го поръчам. Докато колата беше на крика погледнах също да не би да идва от лагера на главината, нямаше шумове. Просто като бутна гумата към колата и виждам, как от болта на носача, който го държи за моста се мърда.
      Ferrari Forever

      Коментар


        #4
        100пр ти е разбит лагера на задния носач.80лв е рем. компплект за двата носача в повечето случаи трябва да махнеш и резервоара за да имаш място да избиеш болтовете

        Коментар


          #5
          Който обаче в 90 % от случаите рйъждясват и се налага сваляне на моста и рязане с флекса
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите. Поръчах си 1 комплект, а ми казаха, че е най - добре да се сменят и от двете страни лагерчетата. За това утре, ще поръчам още 1 и когато ми остане свободно време, ще я мятам да видим да ли, ще се оправи.
            Ferrari Forever

            Коментар


              #7
              Не искам да те плаша, но колегата kaci може да се окаже прав. Възможно е освен лагерите да се е разбило и някое от леглата им и тогава ще трябва да смениш целия мост

              Коментар


                #8
                Колеги, не плашете колегата!Така ли се разбиват лагерните легла на моста? Това е доста дебело железо, съвет към колегата, да откара колата в сервис за смяната, ще си спести доста време нерви и мамето, че не е лесно избиването на тоя болт, мамка му, в домашни условия...
                ...хладилник, карам хладилник...

                Коментар


                  #9
                  seninkn написа:
                  ...Така ли се разбиват лагерните легла на моста? ...
                  Прав си, че не се разбиват толкова лесно, но историята помни и такива случаи .

                  Коментар


                    #10
                    Uho написа:
                    seninkn написа:
                    ...Така ли се разбиват лагерните легла на моста? ...
                    Прав си, че не се разбиват толкова лесно, но историята помни и такива случаи .
                    И аз понмя, но вече няма да повторя в домашни условия, не че не го направихме, но чанча беше голям х...
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Xs7yle написа:
                      Благодаря за отговорите. Поръчах си 1 комплект, а ми казаха, че е най - добре да се сменят и от двете страни лагерчетата. За това утре, ще поръчам още 1 и когато ми остане свободно време, ще я мятам да видим да ли, ще се оправи.
                      купуваш 2-та конплекта единиqт е 35 лева наистина ще се налойи на 70% рqзане с флекса но има достатучно мqсто да влезе диска и да среже болта без да засегне нищо друго правил сум го това 2 пути на бравото ми и всичко това от ручни

                      Коментар

                      Working...
                      X