Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

регулатор на задни накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    регулатор на задни накладки

    колеги, тука едно приятелче си сменяло накладките(браво1.6), обаче има някакви проблеми със задните спирачки, аз съм си сменял мойте и нямаше проблеми, той мисли че проблема е в регулаторите на накладките и утре ще ги гледаме, ама аз честно казано незнам как да разбера дали са му читави регулаторите или са за смяна ? някакви съвети да ми дадете

    #2
    Като буташ регулаторчето едната част към другата трябва да цъка и да се развива резбата (разпъва) . Най-добре да се смаже там където трие метал в метал , да се монтира завито почти до край (без да се стяга) ,и след монтаж на колелото се дърпа многократно ръчната нагоре-надолу и се спира това упражнение докато се чува цъкането на саморегулирането за обиране на хлабината между накладката и барабана. Аз именно щото ми писна това упражнение сложих дискове отзад.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      аз мойте регулаторчета си ги наместих между накладките, развих си ги толкова колкото накладките да се отворят толкова, че барабана да влезе плътно(съвсем мъничко да запира) и няма проблем, ще видим утре

      Коментар


        #4
        nedialk00 написа:
        аз мойте регулаторчета си ги наместих между накладките, развих си ги толкова колкото накладките да се отворят толкова, че барабана да влезе плътно(съвсем мъничко да запира) и няма проблем, ще видим утре
        +1 аз направих същото при смяната на накладките. Пробвах и др. метод с дърпането на ръчната и при мен не се получи. Затова прибягнах до това. От 1 год. до тук проблеми няма.П.с. Смажете ги хубаво както каза колегата.
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          днес има развитие, колегата реши да минава към дискове - не му се дават по 45 лева за регулаторче какво стана- отивам аз сядам педала мекичак, тръгнах да карам, дигнах ръчната тя не държи, понатегнах я малко, взе да лови, ама педала почти никакво вдигане на горе, сложих му ръчната на 1 зъб, и карах така(задните колелета не реагираха изобщо) и хоп педала се качи веднага горе както си трябва просто не регулират добре регулаторчетата, смъкнах едното не прави така както каза колегата, въздух няма, помпата е ОК, и така де ще слага дискове

          Коментар


            #6
            Намерете ги втора ръка. Аз ги взех от колега от форума за 8лв. двете в цветущо здраве. За дискове ще му излезе бая по 45 лв.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

            Коментар


              #7
              е зависи ако дисковите са читави, 80 лева за всичко + още 45 лева за накладки и е готов

              Коментар

              Working...
              X