Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачките стържат постоянно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачките стържат постоянно

    Здравейте, имам следния проблем с мойто Браво 1,2 16V 82 к.с. Независимо дали е загряла или не, като тръгна с колата се чува един шум все едно стъжат по дисковете тея накладки и не мога да разбера от къде се чува, предни или задни. Накладките и предни и задни са сменени преди 2000-3000км. Странното е че този шум се увеличава :S какво да правя защото ме изнервя това Поздрави!

    #2
    Да не е някой лагер на колело За да провериш предни: Вдигаш я на трупчета както си е с гумите, палиш, включваш на 5-та, даваш газ до около 100-120км, освобождаваш от скорост, и моментално гасиш мотора. Ослушваш се за стърженето, и откъде се чува - ляво или дясно. За задните - вдигаш на крик, и въртиш на ръце колелото, ослушваш се за шума. п.с ДА НЕ ЗАБРАВИШ ДА ОПЪНЕШ РЪЧНАТА!!! :D когато проверяваш предните колела.
    '99 FIAT Marea Weekend TD75

    Коментар


      #3
      Чак до 100-120 не е желателно, защото на дифа му се разказва играта. Достатъчно е като е на 5-та да пусне съединителя. Разбит лагер веднага се чува.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Лагер се проверява по много по-лесен начин. Засилваш се с около 50-60 км/ч и започваш да въртиш ляво дясно. Като завиеш на ляво, дясното колело се завърта по-бързо както и шума от виенето на лагера се забързва и обратното за противоположната посока. Обаче има разлика между виене на лагер и стържене на накладки. Бих оприличил виенето на лагер все едно нещо стърже по джантата също така и лагера се усеща на волана. Ако стържат накладките звука е като на шмиргел или по-скоро финна пила и когато натиснеш спирачката се променя или изобщо изчезва.
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Знам как вие лагер, мойто определено не е лагер, а е скърцане все едно като много ти се нагреят спирачките и почват да скърцат при натискане, мойте постоянно си скърцат независимо дали са загрети или не, не съм се сещал на дълго да сваля прозореца да видя с по-висока скорост дали го има, но мисля че го няма....

          Коментар


            #6
            coko написа:
            Знам как вие лагер, мойто определено не е лагер, а е скърцане все едно като много ти се нагреят спирачките и почват да скърцат при натискане, мойте постоянно си скърцат независимо дали са загрети или не, не съм се сещал на дълго да сваля прозореца да видя с по-висока скорост дали го има, но мисля че го няма....
            да не задържат буталцата - грее ли ти ?
            Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
            Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
            I am in love with my cars

            Коментар


              #7
              В неделя гледахме на едно браво по аналогични причини, оказа се че са влезли песачинки м/у накладките и диска и стържат яко, едно почистване с ръка и всичко се оправи.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                И мен ме съмнява това с песачинките и май верно в неделя ще махна гумите и ще ги забърша тези дискове. Иначе не греят колата си има инерция, ускорява си по надолнище без гас както си му е реда..... За почистването, само с барцал забърсвам дисковете нали? Мога ли без да свалям гумите, с лети джанти съм и друг въпрос, ако ида на автомивка .

                Коментар


                  #9
                  По-скоро трябва да смъкнеш и накладките да почистиш. Ако наистина има песечинки между диска и накладката, друг начин няма.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Освен ако самите накладките не са от пясък Това в кръга на шегата ама има логика - и все пак ако наистина са влезли песачинки ти като си с алумин джанта ще видиш надраскване по диска.....става като черта там където е песъчинката....
                    Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                    I am in love with my cars

                    Коментар

                    Working...
                    X