Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресене при спиране със скорост над 60 км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресене при спиране със скорост над 60 км/ч

    Проблема ми се появи когато ми сменяха лагера на главината на едното колело,с него ми смениха и цилиндъра на десния барабан защото ми изпускаше течност и мисля и кормилен накрайник но не съм сигурен.От тогава като натисна педала и съм със скорост над 60 и колата започва да тресе и усещам вибрациите на педала.Трябва да го натискам супер леко и плавно за да намаля скоростта без да тресе.Закарах я на майстор гледахме отдолу нищо,дисковете ми бяха прави и износени,а накладките на 27000 км и той вика да сменям направо дискове с накладки.Направих го и пак нищо,особено като намалявам по надолнище и имам чувството че нещо под краката ми ще се разглоби.Днес дори се прибирах от Златните до София и по едно време започна нещо да престъргва,усетих го дори леко и по пода.Стърга известно време и спря,но се притесних доста и съм карал max със 100,и почти не съм ползвал спирачки.Не знам дали има и вибрации по волана,но бая си друса.Иначе спирам дори като набия и рязко спирачки иначе под 60 км/ч няма проблеми,даже коват бясно след като смених дискове и накладки и маркучите също са ми нови,спирачната течност е догоре и е нова.Какво да правя?
    Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
    Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

    No one ever really dies

    #2
    какъв лагер са ти сложили, вие ли ? може да е някой китаец и заради това да е проблема, щом си сменил дискове накладки и маркучета, а проблема се е появил веднага след смяна на лагера

    Коментар


      #3
      Знам ли не бях там,не съм и питал.По принцип имах проблем и с барабаните и ми ги струговаха защото си бях избуснал накладките отзад,но сега като сменях отпред нещата ми ги стуговаха пак за да станат както трябва но нищо.Аз се чудя да не би да са ми сменили накладката само на десния барабан???Иначе вие едно като,точно както ми виеше преди да ми сменят лагера като завивах на наляво с над 50-60 км/ч.Ама днес ми виеше както си карах направо,то беше виене-стържене.Аз не знам но май дори се чува и едно леко присвиркване (както свирят накладките като спираш)когато карам на първа съвсем бавно,но не се чува постоянно.
      Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
      Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

      No one ever really dies

      Коментар


        #4
        човек сложи ли са ти някакъв разцепен лагер, сложи си нов ХУБАВ за около 50-60 лева и ще ти се оправи колата, и смени сервиза този с който си в момента сигурно струва 20 лева

        Коментар


          #5
          а когато правиш примерно обратен завой или някъде на паркинг завиваш пълен ляв или пълен десен чува ли се чаткане

          Коментар


            #6
            Ами не не се чува,утре ще пробвам пак.Аз също съм почти сигурен че е от лагера,щото спирам и все едно нещо се клати докато се укроти.Ако мога така да се изразя.Мисля направо да отида и да кажа да ми сменят лагера.
            Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
            Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

            No one ever really dies

            Коментар


              #7
              Provider, да няма проблем с "закачането", правилното монтиране на накладките и просто да са се откачили и да стъргат по барабана. А може някоя пружина да е изпаднала и да се опира някъде и да стърже. Според мен първо отвори барабана и виж какво е положението вътре и после се давай пари за друг лагер.
              FIAT PUNTO 1,7TD ELX

              Коментар


                #8
                Честно казано сам не мога да го отворяПо принцип всичко е наред уж вътре поне така ми казаха.Пък и то аз не мога да локализирам точно откъде идва вибрацията,но ми се струва че е от пред.
                Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
                Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

                No one ever really dies

                Коментар


                  #9
                  от лагера е

                  Коментар


                    #10
                    Ми.....Provider, според мен провери първо всичко каквото е правено по колата, барабана задължително, предни налкадки, някъде нещо да не опира от което да се получава това стържене и накрая виж лагера в какво състояние е и тогава смени каквото е нужно. Ако ти неможеш, намери добър сервиз(или я върни в този в който са ти правили гореописаните ремонти досега) и обясни всичко каквото е правено, какво е било преди това, какво е след това, за да се тръгне стъпка по стъпка да се отмятат възможностите докато се стигне до решаването на проблема.
                    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                    Коментар


                      #11
                      брат и аз имах горе-долу същия проблем но от както смених дискове и накладки се оправи.и според мен е лагер.успех

                      Коментар


                        #12
                        Не пиша нищо защото няма развитие по въпроса.Бях при същия майстор защото си сменях маслото.Но нямах много време за да я прегледа обстойно,качи я на подемника но нищо проблемно не се вижда.Там където ми сменяха дисковете пак прегледаха всичко обстойно,какво е правено преди това,лагер,барабан и пак ми казаха че всичко си е както трябва.Сега поне по някой път не тресе ами сякаш си захапва плавно още отначало,дори като натисна и по рязко педала.
                        Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
                        Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

                        No one ever really dies

                        Коментар


                          #13
                          Май оправих нещата,смених си барабаните.Сега не стърже когато спирам,и ми тресе съвсем леко когато спирам с 80-90 или повече и то ако е рязко.Обяснявам си го с това че накладките трябва да се напаснат с новите барабани.Смених само барабаните,накладките са ми на 5000 км.
                          Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
                          Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

                          No one ever really dies

                          Коментар

                          Working...
                          X