Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заден мост за Fiat Tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заден мост за Fiat Tipo

    Здравейте, искам да попитам какъв заден мост може да се монтира на Фиат Типо? Защото ремонта ще излезе повече пари от колкото да го сменя, а и искам да е по-устойчива на натоварване. Моля, за коментари от колеги които са сменяли заден мост на Типо от други модели на Фиат!
    Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
    Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

    Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

    #2
    И мен ме е блазнела тая мисъл . Даже си мислех дали няма да мога да сложа направо мост с дискови спирачки. Колегата TRENDi беше местил от алфата на типото и май моста става. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...t=%F2%E8%EF%EE. Вярно е че цял здрав и читав мост е по-евтино отколкото смяна на лагери и т.н. То зависи и какво е за ремонт. В Autodata - та има размерите на задните мостове по ширина за различните модели. Общо взето по мощните версии са с няколко мм. по широки отзад, независимо дали говорим за Типо . Браво и т.н. Но като цяло мостовете като захват към купето трябва да са еднакви поне за Типо , Браво , Алфа 155 и подобни. Играчка мисля че може да има по спирачните тръбички жилата на ръчната евентуално , но само го предполагам не твърдя нищо. Темата ми е интересна затова се включвам.
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

    Коментар


      #3
      Благодаря за мнението, темата е интересна която си посочил в мнението ти!
      Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
      Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

      Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

      Коментар


        #4
        Оправдано е сменяването на моста с друг само ако е изгнил наличният според мен.В типовият мост има 2 лагера и 2 болта на носачите.Друго за прецакване няма.Като идеш да купиш друг мост едва ли някой,ще ти даде гарация,че лагерите са здрави примерно.Мост с барабанни е около 70лв,с дискове около 100-120.И минимум ще ти вземат в сервиз 70лв за смяна.Помисли си дали да не си ремонтираш твоя мост.А всъшност какво му е на твоя мост.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Като застанеш зад колата и гледаш гумите се личи явно, че са изкривени, наясно съм за ремонт но преди година сменях задна главина, за която се наложи да се грее моста за да избият оста на моста. Според мен трябва да сменя моста, направо с главините и барабаните(pecata - Типо с задни спирачки виждал ли си? Аз поне не, а го карам от доста години!!!!!!). Предложи някаква модификация или слухове за такава?
          Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
          Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

          Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

          Коментар


            #6
            momchil_kk написа:
            Като застанеш зад колата и гледаш гумите се личи явно, че са изкривени, наясно съм за ремонт но преди година сменях задна главина, за която се наложи да се грее моста за да избият оста на моста. Според мен трябва да сменя моста, направо с главините и барабаните(pecata - Типо с задни спирачки виждал ли си? Аз поне не, а го карам от доста години!!!!!!). Предложи някаква модификация или слухове за такава?
            Колега как не си виждал типо със задни дискове 2.0 16v Sedicivalvole е с дискове, също 1.8 16v и 2.0 GranTurismo са си оригинално с дискове
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              Моста е на 4 болта 18ки. Трябва да се свали резервоара , гърнетата и да се откачат жилата и спирачните тръбички. Двама човека го сменят за 2-3 часа максимум.
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар

              Working...
              X