Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера с какви накладки съм отзад?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разбера с какви накладки съм отзад?

    Трябва да си сменям задните накладки, но във всеки магазин ми казват че излизали няколко вида и трябва да им занеса старата накладка.Във интернет ми излизат за фиат браво тд100 само един вид накладки с размер 203х39 не е ли достатъчна тази информация?Нямам възможност първо да сваля накладките и после да търсяпо магазините какво остава пък да чакам няколко дена да ги доставят.Има ли вариянт да разбера точно с какви накладки съм отзад?
    Fiat Bravo TD100

    #2
    Колега, колата от подписа не е ли с челюсти отзад ("барабанен" механизъм)?
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    Коментар


      #3
      Да с барабани е.Имало разлика в дупчиците за захващане
      Fiat Bravo TD100

      Коментар


        #4
        Продиктувай им оригиналния номер от каталога на Фиат, а те да се оправят. Ако не могат да ти намерят, им кажи на висок глас "Вие сте е** ти и магазина измислен, щом по оригинален номер не можете да ми доставите авточасти..." и отиваш при следващия.

        Коментар


          #5
          Проблема идва в двете системи използвани във производството на колите, едната система се казва Бендикс, а другата е Лукас, освен във отворите за закрепяне се различават и във тресчотките, които натягат накладките към барабана /само регулиращият механизъм/Аз съм със Пунто и в епера ми излиза само система Бендикс, но на старите ми наклатки си пишеше Лукас и ми се наложи демонтаж ходене до магазина и след това монтаж на накладките, за по сигурно...
          ...хладилник, карам хладилник...

          Коментар


            #6
            seninkn написа:
            Проблема идва в двете системи използвани във производството на колите, едната система се казва Бендикс, а другата е Лукас, освен във отворите за закрепяне се различават и във тресчотките, които натягат накладките към барабана /само регулиращият механизъм/Аз съм със Пунто и в епера ми излиза само система Бендикс, но на старите ми наклатки си пишеше Лукас и ми се наложи демонтаж ходене до магазина и след това монтаж на накладките, за по сигурно...
            Нещо такова ми обясняват и от магазините с две думи ще се наложи демонтаж и дано имат същия вид в наличност че иначе нз...
            Fiat Bravo TD100

            Коментар


              #7
              Пусни ми № рама- ако искаш на ЛС да погледна!
              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
              Grande Punto 1.2 LPG

              Коментар

              Working...
              X