Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рязко спиране при леко натискане на спирачния педал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рязко спиране при леко натискане на спирачния педал

    Преди два месеца смених задните спирачни накладки. Мисалото лято смених и предните накладки. И двете са марка ЛПР.Но след смяна на задните челюсти, сега колата спира доста рязко при леко натискане а спирачния педал. Като ги сменяха ми бяха казали, че и дрете спирачни цилиндърчета отзад са били блокирали с по едното буталце. Сега са раздвижени и явно работят добре.Но ми се струва, че колата спира доста рязко.На какво може да се дължи? Или бъркам в усещането, защото реди явно не са работили всички накладки при задните спирачки.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Бъркаш Винаги когато някой се качи да ми кара колата го предупреждавам да внимава със спирачките и винаги при първото натискане съм залепен на предното стъкло. :D
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Коронния номер на клиентите с фиати да ми кажат "Ми, майсторе, колата спира много"! (това им е оплакването) Представи си, ако беше с четири дискови спирачки, както аз. Едвам, едвам "ближа" педала с крака иначе ще захапя волана.

      Коментар


        #4
        ///// написа:
        Коронния номер на клиентите с фиати да ми кажат "Ми, майсторе, колата спира много"! (това им е оплакването) Представи си, ако беше с четири дискови спирачки, както аз. Едвам, едвам "ближа" педала с крака иначе ще захапя волана.
        Със нови разпробити задни барабани измити първоначално до блясък с кореселин и леко надраскване със шкурка 120 на огледалната повърхност,нови челюсти АТЕ нарязани с най-тънкия диск за флекс с около 10-12 напречни канала,с нови спирачни цилиндърчета с увеличен диаметър,перфектен регулиращ механизъм,БЕЗ заден кантар и заден десен спирачен маркуч заменен с нова медна тръбичка с увеличен диаметър.Сменен заден ляв спирачен маркуч със спортен и уж нераздуващ се ,спортна спирачна течност Текстар и още някои минимални подобрения смея да твърдя,че мога да засрамя доста със задни дискови спирачки особенно пък на ръчна спирачка,която е чук
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #5
          Явно трябва да свикна
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            и аз, като взех бравата, за първите 3 дни АБС-а го "пробвах" толкова пъти, колкото не се е случвало (и слава Богу) за последвалите 3 години
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Във всеки ГТП пункт, срещу 5-10лв, ще ти проверят спирачните усилия. Важното е да са еднакви две по две, а задните да са по-слаби от предните. Това е ако искаш да си убеден в спирачната си система. Другото е усещания, а те са субективни. Ако стенда е добър мерят на него и дали колелото ти задържа или не. Дори сцеплението на гумите мерят. Мери се и времето за задействане.Лично аз мисля, че е въпрос на навици, но спирачката не трябва да е супер чувствителна нито много ленива. Така се управлява трудно и изморително.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                След основната профилактика на задните спирачки при мен забелязвам и друг момент. Отзад смених накладки и барабани, почистих си механизмите, сложих ги правилно, че единият беше обърнат на обратно, регулирах си и ръчната. Сега всичко е супер.Тъй като нямам т.нар. "кантар" на задният мост както беше на Бравата всичко до колкото знам се управлява от блока на АБС-а. Забелязал съм, че ако натисна по-рязко спирачката видимо се усеща как спирачното усилие към задният мост е по-голямо, педала става по-твърд и понякога примерно на пясък се задейства и АБС-а.Интересно ми е как "разбира" колата че ще се спира по-екстремно и как прави разпределението на спирачното усилие като не знае колко е натоварен задният мост и също при коли без АБС винаги ли има кантар на моста?
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #9
                  ilko-gd написа:
                  Интересно ми е как "разбира" колата че ще се спира по-екстремно и как прави разпределението на спирачното усилие като не знае колко е натоварен задният мост и също при коли без АБС винаги ли има кантар на моста?
                  Ами просто промяната в скоростта и задействаната стоп машинка предполагам са информацията за електронното разпределение - EBD. А и несъм сигурен, че е финно това регулиране. Я има стъпка две. Т.е. клапан, който или е задействан или не. В това не съм сигурен обаче.При коли без АВС, не винаги има кантар.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    според упътването на бравата си е доста фино регулирането и стъпките са доста повече от 2 - 7-8 някъде. във всеки случай е много по-близо до идеалното от кантара. прави го, като сравнява скоростта на движение на предните и задните колела, посредством сензорите на абс-а, и регулира натоварването, според данните.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Мареа 1.8 безин 1999г скантар ли е или с електронно управление на спирачното усилие в задния мост?
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        alvanovo написа:
                        Мареа 1.8 безин 1999г скантар ли е или с електронно управление на спирачното усилие в задния мост?
                        Като дадеш на контакт, светкат ли АБС лампата и тази за ръчна спирачка? Като започнат да гаснат, тези двете остават ли малко по-дълго светнали от другите и гаснат ли двете наведнъж? Ако да - с електронен кантар, ако не - с механичен.

                        Коментар

                        Working...
                        X