Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo - поредната тема за избор на амортисьори.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo - поредната тема за избор на амортисьори.

    Колеги, от кои сте доволни ?Вчера ми направиха 2 пъти теста, това е по-добрия резултат:Оплакванията са ми, че задницата ходи където си иска в завои, при много ниски скорости. В сравнение с друго Стило на даден завой моята скорост трябва да е с 30ина км/ч по-ниска, за да не се изнесе.Като за начало ще сложа задни аморт.Разполагам с Monroe Reflex, които не е проблем да върна и да взема други.Искам най-доброто, което е на пазара ни, парите са без значение (скоро не съм го казвал това ).Иде реч за stock амортисьори.п.с. задните са сменяни с KAYABA и явно не са много стока
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Виж "SACHS" като вариант.Аз съм с "оригинални" от АутоИталия, които са cofap :D .Нямам забележки към момента,но за тези пари бих взел SACHS.А тампоните на задния мост, как са ти?
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

    Коментар


      #3
      Като нови, на няма и 25 000км
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Каквото и да препоръчаме като марка вече е все тая.Ето KAYABA ,марка са голяма ама явно ти си недоволен от тях.За съжаление големите производители и известни марки имат стоки с различно качество за различните пазари.Та дали лошото представяне на определени марки се дължи на ментаци или на стока произведена за определен ценови пазар е въпрос на много спорове.А и като се замислите - колкото и голяма да е една марка тя не може да произвежда всичко за всички автомобили,но тя може да продава марката си ....Ето защо моя съвет е ако имаш възможност вземи ОРИГИНАЛНИ амортесьори - едва ли ще са като тези с които е излязла от завода ,но поне ще покриват изискванията на фиат за афтърмаркет пазара.Ако ли не то поне нещо с гаранция.Успех
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          Утре ще питам в ААуто за оригинални.Мислех си за Bilstein от Дойчланд.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Моите излезнаха около 400-450лв (4-те) от АИ.
            Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

            Коментар


              #7
              кола

              Аз на такива тестове много не вярвам /от личен опит/ преди ми правиха тест уж било добре а все ми се струваше че нещо им има Като ги смених предните се оказа че има луфт в оста а то не трябва да има . За по меко возене хубаво да са маслени .
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                защо реши че амортисьорите не са ти в ред при тези данни от теста?или си припомни темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EE%EC%FF%ED%E0
                FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Ами елементарния тест - като я разклатя, се люлее доста преди да се укроти.За задните говоря.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Тука май трябва да споменеш и с какви гуменки си

                    Коментар


                      #11
                      Зимни, летни, все тая, ходи дето си иска.Зимните са(бяха) чисто нови. Не е от цвичките в случая, а и говорим за ниски скорости.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        вчера те подсетих за една тема от миналата година.прегледа ли я?там казваш, че колата ти е "доста стабилна".аз си купих предни амортисьори Билщайн Б-4 и нищо не се промени.явно амортисьорите не са били за смяна.просто колата си е мека.мен ме дразни че се накланя при завой, но досега никога не съм поднесъл.а на тресачките на амортисьори изобщо не вярвам.
                        FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Ти казваш за предницата, аз с предницата нямам проблеми, въпреки че теста друго казва.Твоя проблем го виждам решен с Eibach Pro Kit, само че аз не искам да я свалям, харесва си ми висока.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            аз проблем нямам.само съм си мислел, че имам.щях да сменя и задните но не го направих,защото нямаше очаквания от мен ефект.ти също нямаш проблем, защото пишеш че разполагаш с Монро Рефлекс.монтирай ги и ако има разлика нека си останат на колата, а ако няма разлика пак си сложи старите и карай. а монрото си го запази, казват че са добри амортисьори
                            FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              Ъпдейт:След монтаж на новите монро, друсалката дава същите резултати.Решението:2 "нови" задни пружини от фейслифтнато стило + Каябата.Не съм ходил на друсалката, но разликата е огромна.Хепи енд п.с. моите пружини са като кашкавалени в сравнение с "новите".
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X