Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресе, и тресе тая кола !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресе, и тресе тая кола !

    Колеги имам Фиат Браво 1.4 12в с нов съединител. От няколко месеца имам проблем и той е че на скорост при ускорение скоростния лост и самата кола се тресат. Като лоста се тресе най-много между 90 и 100 км/ч, като лоста се движи наляво надясно с около 1-2 сантиметра. Над 100 км/ч лоста не трепери тогава вибрации се усещат много слабо...тампона на скоростната кутия е чисто нов на 1 седмица. Но майстора каза че има още един за смяна отдолу под купето зад предния мост...и каза да сменя и него и проблема щял да изчезне...възможно ли е да се тресе колата и лоста от този тампон или проблема е някъде другаде. По принцип имам и разбит носач тоест шарнира му хлопа доста....Съединителя е нов но когато колата загрее и има претрисане при потегляне. На студен двигател няма претрисане. Отдавам го на това че тампона се стопля и се размеква и не обира добре вибрациите на мотора. Моля помогнете защото не искам да давам грешни пари а майсторите не могат да хванат от какво е . Казват смени "това и това" и ще видим. Да ама не искам да налея трицифрена сума без никакъв резултат

    #2
    Е точно от новият тампон е.Всички са много твърди,миналата седмица и аз смених тампона на скоростите и колата не можеше да се кара от вибрации,после си върнах старият пак.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      ами преди да го сменя пак си тресеше тоест явно не е от този тампон или изобщо не е от тампони

      Коментар


        #4
        Колега, хвърли един поглед на тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...445&highlight=
        Fiat Marea 1.8 16V ELX

        Коментар


          #5
          малко развитие по проблема...тези дни забелязах че дали съм на скорост дали на свободна, като минавам през неравности и лоста се трепери доста кое по окачването е свързано с лоста че да трепери като минавам през неравности

          Коментар


            #6
            mitko_sl написа:
            малко развитие по проблема...тези дни забелязах че дали съм на скорост дали на свободна, като минавам през неравности и лоста се трепери доста кое по окачването е свързано с лоста че да трепери като минавам през неравности
            а когато е дъждовно времето смисъл като се намокрят тампоните пак ли вибрира,щото при мен всички вибрации изчезват дори когато потеглям вибриране почти няма

            Коментар


              #7
              Колега biskataaa и моята много вибрира (по паваж примерно) а като е мокро времето е като лодка...... това от тампони на носачите ли е?
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар


                #8
                само да знаех

                Коментар

                Working...
                X