Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тресе ми след 80 км като почна да спирам какво може да е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тресе ми след 80 км като почна да спирам какво може да е

    моля помогнете какво може да е това тресене на 60 км го няма след 60 като спирам го има.

    #2
    Прекалено неясен въпрос си задал, колега. Как ти тресе, отпред ли се усеща повече или отзад ? Като се движиш със скорост около 90 км/ч тресе ли ти колата ( без да натискаш спирачки, просто си караш)? За каква кола става въпрос ? ABS има ли ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Re: тресе ми след 80 км като почна да спирам какво може да е

      hera написа:
      моля помогнете какво може да е това тресене на 60 км го няма след 60 като спирам го има.
      Този проблем е разрешаван по два различни начина от мен при два различни автомобила:1) При Фиат Браво 1.6 - отлепена накладка - след смяна на накладки проблема изчезна2) При Пежо 306 - крив спирачен диск - след смяна на дискове проблема изчезнаИ при двата автомобила тресенето се усещаше при намаляване на скоростта в интервала от 80 до 65 км/ч.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        А при мен на Дайхатсуто спирачен маркуч, отпред в дясно, се беше позапушил и се получи такова тресене. Промивка на системата и смяна на спирачната течност реши проблема. Колега, погледни си спирачната течност - натисни педала на спирачката при отворен капак на "казанчето". Ако се размътва при натискане и отпускане на педала - сменяй!

        Коментар


          #5
          Залагам на криви дискове и накладки, на които им остава много малко живот.
          Fiat Bravo 11'97
          1.4 12V A/C

          Коментар


            #6
            Колегата rudiem правилно е казал от това е понеже на един приятел БМВ-то му се бяха изкривили и тресеше ужасно чак не можеше да се кара смени дисковете и накладките се оправи.Деистваи ти така.

            Коментар


              #7
              Има и още един вариант - тампоните на носачите тях погледна ли ги, колега?
              '99 FIAT Marea Weekend TD75

              Коментар


                #8
                Ако тампоните не бяха наред щеше да трапа като минава през дупки даже и без да си минава де си хлопа.

                Коментар


                  #9
                  с

                  мисля че са дискове.
                  тел.0897943620

                  Коментар


                    #10
                    Колега , дискове , надкладки , джанти , гуми ... накрайници.... провери ги
                    Fiat Punto GT

                    Коментар


                      #11
                      Re: с

                      gal76 написа:
                      имом сирвизче в пловдив ако искаш може даминеш даго погледна.мисля че проблемът е от дисковете. кв.смирненски ул.софия23 тел.0897 943620
                      Послушай колегата, бързо в срвиза докато не е станабеля :D
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        100 pro крив спирачен диск.при мен беше същото.
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Ех колко сте сигорни...... ами ако всичко е ново промито и тн и пак тресе какво може да е, задната седалка е застанала на криво? Ако някой има идея къде е този майстор да сподели че аз най елитните обиколих в София и ми казват че колата е бетон и 4 години се си е бетон окачването. Карай си вика и не му мисли ама ми писна пари на заболекари да давам вече! Yellow_Flash_Colorz_PDT_38
                          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                          Fiat 1100L 42г.

                          Коментар


                            #14
                            проблема разрешен задни барабани

                            FireBlade написа:
                            Ех колко сте сигорни...... ами ако всичко е ново промито и тн и пак тресе какво може да е, задната седалка е застанала на криво? Ако някой има идея къде е този майстор да сподели че аз най елитните обиколих в София и ми казват че колата е бетон и 4 години се си е бетон окачването. Карай си вика и не му мисли ама ми писна пари на заболекари да давам вече! Yellow_Flash_Colorz_PDT_38

                            Коментар


                              #15


                              проблема разрешен задни барабани

                              Коментар

                              Working...
                              X