Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с АБС-а на Фиат Купе 2.0 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с АБС-а на Фиат Купе 2.0 16V

    Имам следния проблем, като натисна педала на спирачката дори и лекичко започва веднага да "рита" все едно съм го натиснал до край и се включва АБС-а, та имам съмнение за блокирал цилиндър, а вашите мнения какви са ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    #2
    Проблемен датчик е според мен. Но някой коли (ауди 90 от опит го знам) ако се смени карето и се сложи каре от кола без абс също възниква същия проблем дори и при движение с няма и 10 км/ч
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Аз бих опитал първо с промивка на цялата спирачна система и проверка на стоп машинката. При някои от колите в които съм имал този проблем, виновник се оказа хидравличния блок.При втори проблема беше в некоректно работеща стоп машинка, а при трети ужасно мръсна спирачна течност.
      Alex_RT написа:
      Проблемен датчик е според мен. Но някой коли (ауди 90 от опит го знам) ако се смени карето и се сложи каре от кола без абс също възниква същия проблем дори и при движение с няма и 10 км/ч
      Ако има проблемен датчик, АБСа няма да работи!

      Коментар


        #4
        Благодаря за мненията до тук! Абс-а най-верятно си работи защото не свети на таблото, че не работи! Но заработва изключително по-рано от необходимото - при едва натиснат педал.
        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

        Коментар

        Working...
        X