Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за спортни пружини Фиат Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за спортни пружини Фиат Браво

    Здравейте колеги.Бихте ли могли да ми помогнете с избора на пружини.Целта ми е да изравня предница и задница и да сваля цялата кола малко.Изобщо не съм запознат с марки пружини и т.н. затова питам за съвет.По принцип не ми се иска да стане много твърдо окачването.Приемам всякакви акъли :D А пък ако няки продава може да пише Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

    #2
    Търси Eibach Pro-Kit ако има за Браво.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Само да уточня, че няма да ги купувам чисто нови ще търся втора употреба.Нещо такова ми се иска да се получи......няма значение че е брава
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1.6 16 103hp

      Коментар


        #4
        Здравей колега, работя в завод за производство на пружини. Можем да произведем пружини по образец или чертеж на клиента, както и да конструираме такива в случай на необходимост на промяна на силови характеристики или геометрия . Виждам, че си писал, че си от Стара Загора. Завода , в който работя се намира на 5 км от Казанлък. Умишлено не назовавам името му, за да не се сметне за реклама от модераторите. Ако имаш нужда от помощ или имаш въпроси пиши на лични. Поздрави!
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          Не е тайна ,че завода за пружини се намира в Крън до Казанлък и прави всякакви пружини.Мой колега си прави пружини за предницата на мотора КТМ и остана много доволен.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Въпроса е откъде да разберем характеристиките на пружините
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Колегата emzo е много прав.Иначе мерси за инфото.
              Fiat Bravo 1.6 16 103hp

              Коментар


                #8
                С какъвто и кит да си задницата винаги ще е малко по-висока когато колата не е натоварена. Иначе и аз съм за Eibach Pro. Тази Брава на снимката ако е само с пружини и оригинални амортисьори то тогава те са нещо от рода на Eibach Sport и е свалена поне 40 мм. Pro свалят Бравото по-малко (20-30мм), карал съм с такива+ амортисьори Monroe Reflex отпред и Monroe Original отзад
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  За Pro-Kit-а твърдят, че запазва возията.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Автомобилните пружини се произвеждат основно от 3-4 марки пружинни телове. Промени в силовата характеристика на дадена пружина може да се направят по няколко основни начина- промяна на височината на пружинта, брой навивки, промяна на диаметъра на тела . Не винаги е задължително при по-ниско окачване= по твърдо.В общи линии вариации има. Това което казва колегата Паунов за височината е принципно така. Обикновенно корекциите са от порядъка на 20 мм.
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      За Pro-Kit-а твърдят, че запазва возията.
                      Има нещо вярно.... леко започва да подрусва на вълнообразен път, но общо взето не вози много твърдо и на завои колата се накланя по-малко( то това е и целта)
                      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        За Pro-Kit-а твърдят, че запазва возията.
                        Има нещо вярно.... леко започва да подрусва на вълнообразен път, но общо взето не вози много твърдо и на завои колата се накланя по-малко( то това е и целта)
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар


                          #13
                          Добре колеги вие от къде ги купувате тези "Eibach Pro-Kit" от чужди сайтове ли сте поръчвали или сте си намирали втора употреба? И горе-долу колко струват.И някак си не ми се иска да купувам Български пружини....все пак едва ли са тествани и ще запазят возията
                          Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                          Коментар


                            #14
                            Руди96 - гугъл.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Аз ги взех втора ръка, вървят по-около 100- 140 лева зависи от състоянието (боята :D )
                              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                              Коментар

                              Working...
                              X