Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна лампата за смяна на предни накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна лампата за смяна на предни накладки

    Колеги,Днес ми светна лампата, че предните накладки са за смяна. Не скърцат и работят нормално, както и ABS-a. В чужбина смяната е по-скъпа, както и няма толкова много сервизи - чака се доста, да не говорим за уикенда, а имам скоро прибиране в бг и ако не са проблем още 3-4 хиляди км да не бързам.Има ли ’запас’ след като светне или трябва възможно най-бързо да се сменят?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    #2
    кола

    към тая лампа не беше ли свързано и течноста или при твоята е отделно ако не те домързи свали гумата и погледни по добре е не че няма и така да си караш ама ако свършат и дисковете после и тях трябва да сменяш
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      и аз бих посъветвал първо да се види нивото на спирачна течност!
      ...хладилник, карам хладилник...

      Коментар


        #4
        Лампата за износени накладки няма общо с тази за спирачната течност, в този автомобил.

        Коментар


          #5
          Нивото на течноста си е ОК и доколкото знам тогава светва индикацията за ръчната.Има си отделна за ABS, който също си е ОК.Качих снимката на светещата индикация и тя е точно, че предните накладки трябва да се сменят.Просто ако някой я е карал така да каже дали светва от рано или когато наистина е наложително да се сменят.
          Прикачени файлове
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Колега вместо да се чудиш, сваляй гумите и виж как е положението.
            Кара Bravo SX 1.4 12V

            Коментар


              #7
              кола

              еми тогава нови наклатки
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Свали гумата/ите, и погледни накладките. Не знам колко мм остават като светне лампата. Ако има 1-2 мм, според мен ще изкарат. Ако си на нулата, ще трябва да сменяш.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  Re: Светна лампата за смяна на предни накладки

                  wwalker написа:
                  Колеги,Днес ми светна лампата, че предните накладки са за смяна. Не скърцат и работят нормално, както и ABS-a. В чужбина смяната е по-скъпа, както и няма толкова много сервизи - чака се доста, да не говорим за уикенда, а имам скоро прибиране в бг и ако не са проблем още 3-4 хиляди км да не бързам.Има ли ’запас’ след като светне или трябва възможно най-бързо да се сменят?
                  Запас нямаш почти никакъв след като светне. Трябва да ги смениш незабавно. Смяната е лесна.

                  Коментар


                    #10
                    Моята съм я карал 7 месеца със оставащото феродо след светването на лампата и не съм имал проблем никакъв. Разбрах за какво става на въпрос като махнах колелото след 7м. след закупуване и видях че кабела на датчика е срязан :D и това най-вероятно е станало преди да я купя, та да не се разбере че е за смяна на накладки. Според мен след светването на лампата може да се покара още малко избягвайки резки спирания до колкото е възможно.
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар


                      #11
                      Може да се кара, но колко - зависи от стила на шофиране. Зависи също и от износването. Моите бяха различно износени всичките, като тази с датчика беше най-много износена, на второ място тази срещу нея, на трето - тази която е на буталото на дясното колело, и на четвърто - тази срещу нея, като четвъртата беше около 2 пъти по дебела от първата.

                      Коментар


                        #12
                        Наложи се да ги сменя преди да се върна в бг. Незнам дали имаше връзка с износването на накладките, но започна да ми задържа предната лява. В следствие нагряваше адски гумата даже на кратко извънградско от по 20-тина километра. В сервиза ми казаха, че са сменили освен накладките и един маркуч - показаха го, някъв към педа. Подробности какъв е и за какво незнам, защото въобще не говоря тукашния език и не ми и трябва засега. Така и така я бях дал, поне почистиха и дюзите, че като е гарга да е рошава, а тук уж качествено работят. Сега веднага след смяната на накладките спирачките хващат сякаш по-слабо и искат натискане доста по-надолу. Това нормално ли е? Иначе са съвсем тихи - няма никакво скърцане.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Не ти ли казаха първите 200-500км без резки спирания , за да се напаснат добре накладките към дисковете. Че така може да ги прегрееш и феродото да се опече. А за задържането, да не е в спирачния апарат като са връщали буталцата да не са ги смазали и сега да задържат. Защото когато дълго време не са сменяни накладките , буталцата излизат доста по навън и клеясват по стеблото си, което затруднява раздвижването има в последствие.

                          Коментар


                            #14
                            Сега едва и задържат, ще се разбере. Аз затова я закарах да я правят и да сменят и накладките. Сменили са един маркуч, така че очаквам да са наред сега.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Интересува ме само въпроса: Нормално ли е след смяна на спирачките хода на педала да е по-дълъг?
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар

                              Working...
                              X