Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнение и впечатление за fast и STEINHOF

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мнение и впечатление за fast и STEINHOF

    Здравейте колеги,пускам тази тема за да изкажа впечатленията си за спирачни системи STEINHOF и окачване fast то разбира се ще е хубаво и вие да изкачете вашето мнение . Мойто наблюдение върху окачването фаст за 1 година употреба е че са малко повече чупливи ,смисъл такъв за 1 година аз изхвърлих 2 гаранционни носача и 1 ми беше сменен(общо 3 носача) тъй като обичам точните неща съм направи снимки на последните два носача който свалих от колата единия на 1 година другия на 4 месеца снимките може да видите в долния линк :http://metropolix.snimka.bg/automobi...542993след направена рекламация бях обеждаван че маншончето трябва да е здраво за ми бъде призната гаранцията (а може да видите на носача който е на 4 месеца как се е напукало -което според мен и то е щяло да се скъса скоро)след близо 1 час овъртвания(пазърлъци) в магазина ми смениха само 1-ния носач (естествено само този със здравия маншон) като бях обеден че новите са със нови маншончета и както можете да видите по долу от линка със снимките и с гаранционна карта .http://metropolix.snimka.bg/automobi...6407както се вижда от снимките нито маншона нито гар.карта има ; та мойто впечатление за тези носачи е че са пълни бокл*ци и не са изяснени точните условия на гаранцията(макарче като ги купих казаха че покриват всичко); (моля да не спамите в следващите си коментари с това че това е единствената марка с гаранция и че не е за нашите пътища ,защото ние като краени потребители не ни интересува кое ,какво ,как щом дават гаранция да си я покриват спрямо условията и ) като краен потребител мойте впечатления са че за 1 година набих доста пари по окачване и сервизи и не бих повторил с такива екперименти с неясни окачвания -казвам неясни защото фаст са полска фирма ала с италиянски сайт пък и след дълка комуникация с фаст несъм сигорен да ли фаст ги произвежда или само опакова - нека някой който знае да сподели производители ли са или само опаковчици !п.п След няколко проверки от майстори по моя молба остановиха че на тези носачи фаст маншончето се търка в шенкела и лошото е че там се захабява и после защо има скъсани маншончета....имам и две клипчета в който може да видите как се клатят целите носачи колко са здрави макарче пак ме обеждаваха че на този със здравия маншон шарнирния болт му е здравhttp://vbox7.com/play:2c46beechttp:/...e97660ffТъй като няма голями впечатления за спирачни системи STEINHOF мисля пак да споделя след година и шест месеца впечатленията си за пръв път монтирах STEINHOF миналата година март месец предни нови дискове,накладки предни и задни накладки,тогава смених маркучи и спирачна течност тъй като бях решил да съм на 100 % изряден (за мен си )след като потеглих от Ямбол впечатленията ми бяха що годе добри но след месец шофиране с тях като легнах под колата установих че единия диск ми е на две нива (малко трудно за обяснение затова по долу вижте снимките от линка) тъй като цяло бях горе долу доволен(като изключим гадния свирещ звук който издаваха от време на време) тази година август месец им беше дошъл реда за смяна на предни накладки реших пак да взема от много хвалената марка STEINHOF (хвалена поне от фирмата) слагам карам си 1 седмица в софия очаква се да са се напаснали ,нагласили или каквото и да било,проблема ми идва след като тръгвам да пътувам към Девин на почивка (няма и 1 седмица от както съм сложил новите "хубави" накладки)проблема дойде след като слезнах от магистрала малко след язовир Въча кадето пътя е в ремонт, засилил съм се със около 100-110 километра пред мен завой съответно аз почвам да намалявам по следния начин от 5та скорост веднага свалям на 3-та и спирачка но какви стана за моя изненада към 80км/ч педала пропадна съответно аз в шаш (както казах пътя в ремонт съответно няма и мантинели ) незнам какво стана но останах за мой късмет на пътя ,малко след няма и 300 метра след завоя по леко нанадолно работник спираше колите да излезне камион аз най отпреде какво да ви кажа с хубавите накладки спрях на 30 см от него само дето не го бутнах ,веднага разглобявам колата да видя какво е станало (помислих че някой маркуч може да се е скъсал)разглабям на пътя и какво да видя накладките една от накладките спукана реших че няма смисъл да разглабям повече незнам каква е причината да потъне педала ала накладки нови спирачни дискове и течност на година просто нямам обяснение .http://metropolix.snimka.bg/automobi...Надявам се да не спамите излизишно а да напишеш това което си е така както си е защото все пак както виждате за малко почивката да се превърне в друго...мисля че не е редно да се прави компромис с каквото и да било по нашите хубави автомобили.....
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    #2
    Само да те питам от кой магазин закупи всичко? Т.е от който и да е тези марки са евтино менте,с които ни зарибавяше корифея на форума-ямболския автомобилен магнат Христо
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #3
      Ужас. Това няма и дар да слагам. Егати чайна ментетата. И на битака рядко такива се продаваха.

      Коментар


        #4
        itan75 написа:
        Само да те питам от кой магазин закупи всичко? Т.е от който и да е тези марки са евтино менте,с които ни зарибавяше корифея на форума-ямболския автомобилен магнат Христо
        тамън от там
        1.6 16v 96 г. 103 hp.
        България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
        Да мина да те взема...или да взема да те мина?

        Коментар


          #5
          Мисля и аз да искажа мнение по темата.Като си купих фиатката веднага купих 2 диска и накладки за отпред и отзад стейноф всичко,от магазина в Люлин.Два носача Окап и биалетки.Масло,ремъци ролки и филтри,а и водна помпа.След 10 хил км дойде време за масълцето и качих колата на рампа да я поогледам.Тампоните бяха добре (на носачите) шарнирите аут.Накладките бяха мръднали с около 1мм,а дисковете имаха ебати ръба.Накладките не бяха опечени да подчертая,нямаше я онази гланцова повърхност.Купих си нови носачи фаст.Пак 10 хил.км и пак същата работа,единия ми го смениха с скъсан маншон-бяха големи уговорки.Вече си купувам носачи от симеон по 45-50 лева,карат също толкова и са по евтини.Препоръчван накладки TRW.Не всичко в този магазин е качествено,но пък не съм имал проблеми примерно с ремъците им и ролките и някой други дребни части.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            И аз имам лоши впечатления от маншоните на шарнирите на носачи Fast, а за Стейнхоф дори бегла мисъл не ми е минавала през главата да слагам.

            Коментар


              #7
              А за амортисьорите FAST някакви впечатления да имате? Да знам дали се минах Иначе носачите(FAST) ги взех зимата и явно ще им е ред най-късно напролет
              Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

              Коментар


                #8
                Brevetti написа:
                А за амортисьорите FAST някакви впечатления да имате? Да знам дали се минах Иначе носачите(FAST) ги взех зимата и явно ще им е ред най-късно напролет
                В колата са ми чисто нови утре ги поставям на една Брава и ще дам резултат.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  pecata написа:
                  Мисля и аз да искажа мнение по темата.Като си купих фиатката веднага купих 2 диска и накладки за отпред и отзад стейноф всичко,от магазина в Люлин.Два носача Окап и биалетки.Масло,ремъци ролки и филтри,а и водна помпа.След 10 хил км дойде време за масълцето и качих колата на рампа да я поогледам.Тампоните бяха добре (на носачите) шарнирите аут.Накладките бяха мръднали с около 1мм,а дисковете имаха ебати ръба.Накладките не бяха опечени да подчертая,нямаше я онази гланцова повърхност.Купих си нови носачи фаст.Пак 10 хил.км и пак същата работа,единия ми го смениха с скъсан маншон-бяха големи уговорки.Вече си купувам носачи от симеон по 45-50 лева,карат също толкова и са по евтини.Препоръчван накладки TRW.Не всичко в този магазин е качествено,но пък не съм имал проблеми примерно с ремъците им и ролките и някой други дребни части.
                  като чета коментара ти и най вече текста с червено потвърдих това което ми казаха в магазина в Младост а те ми казаха да се разбера с управитела и той да каже какво ще се прави с рекламацията или по просто казано всичко се решава в момента и спрямо човека .
                  1.6 16v 96 г. 103 hp.
                  България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                  Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                  Коментар


                    #10
                    100% никога повече STEINHOF!!! Около месец ги карах и ги махнах с огромно желание и без да се замислям.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      Това Фаст е някакво недоразумение.Говоря като цяло-носачи,накрайници,амортисъори.Пълни боклуци.Моите носачи не изкараха и година(20000км) Външните ми кормилни накрайници(пак великата "полска" марка Фаст) изкараха точно 6 месеца.Маншончетата на накрайниците на 6 месеца бяха напукани,сцепени,все едно са на 100 годинини.Ужас.Същата работа и с тампоните на носачите.На нищо не приличат.А как скърцат само.Вярно е че то не останаха читави марки на пазара ама това Фаст просто няма "конкуренция"

                      Коментар


                        #12
                        Преди година сложих насякъде FAST и предницата е стегната. Минал съм повече от 25К км с тях. Не знам какво е състоянието на маншоните, но като чета тамата май нямам желание да ги гледам ... За сравнение - братовчеда сложи носачи и външни корм.накрайници ОСАР два месеца по-късно. Преди седмица отива на стенд за реглаж на предница и не му взели пари - казали му да първо да си оправи окачването и тогава да отиде пак ... За 9-10 месеца е навъртял не-повече от 10К км ...Накладки - никога не съм помислял да слагам STEINHOF или някакви други от най-евтините ... засега съм с PERMAFUSE ... преди бях с FERODO (ниския клас) от които бях много недоволен, но най-вероятно са били менте ... изтърпях ги към 2 месеца и ги махнах ...
                        Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                        Коментар


                          #13
                          Аз монтирах FAST носач преди 5-6 месеца. Маншона изкара 3 месеца. Добре че го видях. Напълних го с крес и сложих нов. За сега няма тропане, но не съм го гледал пак. Дано изкара повече
                          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                          Powered by Total & Fobos LPG

                          Коментар


                            #14
                            Накладки Steinhof никога повече няма да сложа. Спирането ми се влоши в пъти. Отделно ми направиха доста голям ръб на новите дискове Брембо. Явно са много твърди. При повече и по-силни спирания започват да стържат здраво. Абе пълна скръб.Носачите са ми ОКАП на 20000км. Определено си тропа предницата, особено като е студено. Не ми се гледа какво им е състоянието.Амортисьорите предните са ми ЕЛСТАР (другото име на известните КОФАП). Ами тропат ужасно За ролки и шайби на пистовия ремък не ми се говори.Като цяло каквото и да съм сменил по колата все то се чупи отново.
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              Aз ако не беше гаранцията на FAST щях да си поръчам от чужбина носачи.Като за 3-4 седмици, колата е идеална сега, няма тропане, направо неузнаваема.Маншоните бяха директно заменени при монтажа
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X