Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да махна датчика на ABS на Пунто мк2 2001 спортинг?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да махна датчика на ABS на Пунто мк2 2001 спортинг?

    Здравейте колеги.Днес закарах колата за смяна на кормилните накрайници и съответно реглаж че се бяха разтропали доста приятно Та обаче ми казаха че за смяна ми е и преден десен лагер,обаче не можели да го свалят без да счупят датчика за АБС бил спекъл яко.Та мисълта отпадна тази смяна ще мисля пред блока,ама понеже ще пътувам за морето тази седмица с колицата(опа колицата е Пунто мк2 2001 спортинг) дали този лагер ще ме изтрае до там.Лагера НЕ вие само потропва по неравности и то по големи има ли проблем и как евентуално да го махна тоя датчик?Благодаря на всички за съдествието предварително!Модерирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto MK2 Sporting 2001

    #2
    Щом тропа значи има луфт оправи го за датчика колегите ще ти кажат надявам се (нямам АБС на мойта Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 )

    Коментар


      #3
      ти си прав ама ми казаха че не можели да свалят лагера без да счупят датчика а тои струвал 150 кинта и някак си ми стана тъпо и им казах да не го барат.И незнам чудя се какво да правя и дали ще ме изкара до моренцето?
      Fiat Punto MK2 Sporting 2001

      Коментар


        #4
        Много кофти преди моренце обаче с това шега не бива.. Все пак магистрала,по високи скорости недай си боже нещо да се случи ше станеш на кълбета... Съвет отиди при друг майстор се допитай до него може и да го запази въпросния датчик! Според мен ако го съсипеш няма да имаш правилно спиране и ако се неложи разко да настъпиш спирачката ще блокира колетото предполагам (все едно си без АБС) Ако греша поправете ме Успех

        Коментар


          #5
          Стига да не са прецакали горната част на датчика непоправимо, едва ли няма начин да не може да се извади! Дори да се наложи отчупване главата на болта, който го държи, или счупване на ухото за което се крепи. С помръдване и леко почукване датчика трябва да излезе. А между другото, ако лагера има луфт и ще го сменяш заради това, просто ги накарай да натегнат гайката!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Колега Vladim отново благодаря.Ми то най накрая така стана като слагали шенкела лагера се бил притегнал по добре та да се надяваме да ме изкара още малко поне за почивката Благодаря на всички за отговорите
            Fiat Punto MK2 Sporting 2001

            Коментар

            Working...
            X