Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стават ли болтовете на спирачните апарати от Ланча на Брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стават ли болтовете на спирачните апарати от Ланча на Брава?

    Здравейте. Проблема ми е следния като мина през някаква неравност и от лявата част се чува тропане на спирачните апарати някъде накладките са на 1000 км Феродо скоро сменях и спирачни апарати (купих ги от мой познат) обаче той забрави да ми даде болтовете за спирачните апарати и майстора който ми ги смени каза че точно на този левия спирачен апарат единия болт е изяден леко и каза че ще тропа така и стана въпроса ми е дали има Ланчия на която да съвпадат болтовете на спирачните апарати със на Фиат брава (моята кола е Фиат Брава) защото моя познат ги е бил продал за скраб и има от Ланчия ако стават на някои модели Ланчия за Фиат Брава Кой модел на ланчия може да станат тези болтове на спирачните апарати за Фиат Брава. Благодаря Прведварително ..Допълнено заглавие.Колега, моля използвай препинателни знаци!Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колега имаш разбити водачи на апаратите (връзката между самия апарат и супорта).Самите болтове които държат апарата са най обикновени,непомня точно какво фи бяха,но мисля,че са с нормална стъпка на резбата.Ако някой от тези болтове не държи и е дефектирал по добре го оправи незабавно,но оставам с впечатлението че става въпрос за водач.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      pecata написа:
      Колега имаш разбити водачи на апаратите (връзката между самия апарат и супорта).Самите болтове които държат апарата са най обикновени,непомня точно какво фи бяха,но мисля,че са с нормална стъпка на резбата.Ако някой от тези болтове не държи и е дефектирал по добре го оправи незабавно,но оставам с впечатлението че става въпрос за водач.
      aз преди 3-4 месеца смених спирачните апарати .. обаче майстора ми каза че единия от болтовете е изяден .. и затова хлопа .. хлопа само от едната страна другата не тропа ..

      Коментар


        #4
        колега, за кои болтове по точно говориш.болтовете които държат апарата към шенкела се развиват с камък 17 и стават от ланчия, и ако говориш за тези болтове, незабавно ги сменяй, стига да не ти е изядена резбата и на шенкела там където се навива болта.ама и аз си мисля че ти говориш за водачите на супортите,и те ще станат от ланчията, но има вероятност и те да са разбити и там вече трябва стругар да се намеси и да ти направи нови водачи.другия вариант е (препоръчителен) да си сложиш спирачни апарати Бендикс, пак от Брава или Браво, даже се учудвам че твоите не са такива, ами са от стария модел дрънкащите.
        Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
        Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

        Коментар


          #5
          да уточня за колегата че водачите не се разбиват, а се разбиват леглата им т.е. втулките и трябва или да се набиват нови втулки или да се струговат нови водачи с по голям диаметър.
          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

          Коментар


            #6
            anto 1752 написа:
            колега, за кои болтове по точно говориш.болтовете които държат апарата към шенкела се развиват с камък 17 и стават от ланчия, и ако говориш за тези болтове, незабавно ги сменяй, стига да не ти е изядена резбата и на шенкела там където се навива болта.ама и аз си мисля че ти говориш за водачите на супортите,и те ще станат от ланчията, но има вероятност и те да са разбити и там вече трябва стругар да се намеси и да ти направи нови водачи.другия вариант е (препоръчителен) да си сложиш спирачни апарати Бендикс, пак от Брава или Браво, даже се учудвам че твоите не са такива, ами са от стария модел дрънкащите.
            Колега я дай по подробна информация за тия апарати,че не съм ги чувал.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              ами апаратите са си най обикновени от Фиат браво или брава 1.6 103коня. на тях си пише Bendix.мисля че всяко браво е с такива и аз на ланчата си сложих такива и всякакво дрънчене изчезна.
              Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
              Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

              Коментар

              Working...
              X