Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Главини задни колела-brava1,9TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Главини задни колела-brava1,9TD

    Наложи ми се смяна на лагерите на задно колело.Знае ли някой до каква степен да се затяга главината?Дадоха ми много мнения,че трябвало да не е много стегната,стягане до край и връщане с четвърт оборот и т.н.Старата беше много стегната със зоконтряне, явно оригинара.И друго,че на първия лагер нямаше семеринг греста си се виждаше докато на новите са капсуловани.
    stif

    #2
    г

    стяга се здраво.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Стягаш здраво и законтряш. Горните съвети важат за фолксваген.

      Коментар


        #4
        Здраво... е много относително понятие! Аз с такова наистина здраво затягане прецаках една главина... така, че стягай здраво, но не и прекалено! Също така моят съвет е да сложиш допълнителна грес на оста.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Главините обикновено се стягат с 175-200Nm. Това не важи за конусни лагери, при които по този начин се обира и луфта!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Благодаря за иформацията.Ще го затегна до колкото е възможно.Колега Vladim,като го пренатегна какво стана с главината и оста?И дали слагането на допълнително грес не се обезсмисля при капсулованите лагери? [/u][/list]
            stif

            Коментар


              #7
              Старите маистори казват така: стягаш до скъсване и четвърт назад.

              Коментар


                #8
                stif69 написа:
                Благодаря за иформацията.Ще го затегна до колкото е възможно.Колега Vladim,като го пренатегна какво стана с главината и оста?И дали слагането на допълнително грес не се обезсмисля при капсулованите лагери? [/u][/list]
                Всъщност сега, като се замислих и се сетих за конструкцията на лагерите. Ако наистина изглеждат капсуловани не слагай допълнително грес. Като пренатегнах лагера просто си замина за нула време и имаше ужасен шум от задното колело. А иначе нали си съобразил лагерите според това дали имаш/нямаш АБС? И чисто нови ли си ги купил, или са втора употреба, че не ми стана напълно ясно, а това е важно за да знам дали да ти дам и друг съвет?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Лагерите с главините са чисто нови и не са за AБС поради това, че нямам тази спирачна система на автомобила. Имам други проблеми по него и ще съм доволен ако можеш да дадеш някои съвети ама ще пиша в другите раздели за да не ми даде жълт картон модератора
                  stif

                  Коментар

                  Working...
                  X