Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пукане при потегляне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пукане при потегляне

    Ориентировъчно само ако някой може да ми каже от какво може да е... Колата е Браво ХГТ 96та година...Пукането е еднократно при нормално потегляне... при по рязко го няма... а някой път и не пука! Друг път се случва по 2-3 пъти да изпука при нормално...Другото е, че на място като врътна волана НАДЯСНО и зверски нещо запъва и се чува пукане пак 1 път, но ДОСТА СИЛНОсамо НАДЯСНО ... наляво няма никакъв проблемЗимата ми се беше появило същото когато я подкарам назад и и натисна спирачките .. колкото пъти докато се движи назад и чукна спирачките толкова пъти изпуква!? Сега го няма това нещо.. но продължава с предницата

    #2
    Колкото и странно да звучи, от изтървал заден амортисьор ми пукаше на мен.А при въртенето на волана ще да е външно каре, ако не бъркам при десен волан - ляво каре.Може и шарнир да е щом като е само еднократно.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      много неща може да са, от шарнир, тампон на носач до лагер на макферсон, с това затягане и пукане.... да не те плаша, ама баща ми така му пукаше на кромата при въртене и не му обръщаше внимание, докато не му блокира волана
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Здравейте колеги,При мен пукане както обяснява колегата имаше при завой, при заден ход, при навиване на волана и т.н.Оказа се носач и кормилни накрайници.Погледни си носачите - износени ли са гумените уплътнения на шарнирния болт?!Погледни и кормилните накрайници за същото.При мен пукането изчезваше и се появяваше периодично в зависимост дали е мокро и влажно навън или е топло. На мокро нищо не се чува, но на сухо и топло време пукаше и скърцаше зверски.
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #5
          Да има нещо такова, че всичко изчезва когато е мокро вън... Накрайниците съм ги сменял преди 5000км, ще погледна носачите както каза

          Коментар

          Working...
          X