Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсани тампони на амортисьорите (Добло)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсани тампони на амортисьорите (Добло)

    Автомобилът е Добло Карго, 2006 г., 1,3 Multijet, на ~100 000 км. Купен е нов, не е претоварван и не е каран (прекалено) душмански. И въпреки това, ето какво е открил моят приятел, който го кара (вж. снимките). Гумата на горните тампони на задните амортисьори почти липсва, сякаш се е разпаднала!Та въпросите са:1. Наистина ли е толкова некачествен материалът или има някаква друга причина за това разкъсване на тампоните?2. Дали ще може да се направи като се набият подходящи по размер тампони от други амортисьори? Ако някой го е правил, моля нека сподели от какъв автомобил, как и пр.Да добавя, че засега вариантът с подмяната на амортисьорите с нови не е актуален, защото от една страна самите амортисьори си работят и от друга страна цената на новите никак не е малка (приблизително 3 пъти по-висока от тази на задни амортисьори за лек автомобил ).
    Прикачени файлове
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    А какво съвпадение.Моят десния е скъсан по същият начин.Това за 70000км.Питал съм на доста места и за сега няма решение.Има нови за 80-90лв.ама за една гумичка си е направо грехота
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      И аз имам оплакване от клиент за същия проблем. Гледам, че могат да се пренабиват тия тампони на преса. Чудя се дали Хитко няма готова формула за тампони от нещо си с подходящи размери.

      Коментар


        #4
        Не знам дали ще стане, но на жигулата задните амортисьори се захващат с тампони който не са отляти, а е от 2 части - като бурета с дупки.Ако отворите на амортисьорите са еднакви, може и да стане.
        Bravo JTD 105 '98

        Коментар


          #5
          Трябва да се пробва.От лада стават за предните амортисьори на Мерцедес.Пробвано и работи Струват по 0.40ст
          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

          Коментар


            #6
            Гледам днес моят напълно се разхлопа.Обадих се на едно място ,ама искат старите амортисьори.Набиват новите втулки и готово.Едното тампонче струвало около 8лв.
            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

            Коментар


              #7
              Ами той моят приятел си юрка Доблото така (нямал време! ). Така че, май ти ще си първопроходецът - теб ще трябва да черпим за решението! :D
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                MartoModev написа:
                Гледам днес моят напълно се разхлопа.Обадих се на едно място ,ама искат старите амортисьори.Набиват новите втулки и готово.Едното тампонче струвало около 8лв.
                Сваляй и носи! С хубави инструменти и елементарна сръчност си готов с двата за по-малко от час, като това включва и измиването на ръцете!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Това е,че моята кола не може да спира.А ми трябва един след обяд да ги сваля и да ги пратя по куриер до Пловдив.Там докато ги рециклират и да ми ги върнат.После за да си ги монтирам.И ето ти 2-3дни колата на трупчета.Има и по лесен вариант-НОВИ с монтаж ще е около 600-630лв с оригинални.И с около 200 с измислени
                  И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                  Коментар


                    #10
                    Днес свалих амортисьорите,за смяна на тампоните.Става супер лесно.Само дето са малко измислени гайките.От горе гайката е N16 а от долу N21.Сега да видим какво ще възстановятhttp://img294.imageshack.us/img294/4034/050520
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар


                      #11
                      Ето и новите тампони.Обаче не са прорязани.
                      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                      Коментар


                        #12
                        Че не са прорязани, не ми се струва да е голям кусур! Сподели за колко време ги направиха и впечатления след като ги монтираш.
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Сега врътнах едно,две кръгчета и вози доста добре.Няма хлопане или скърцане.А като време.......пуснах ги с куриер преди празниците и уговорката беше да ги получи в понеделник,(10.05)да ги направи и да ги пусне пак в понеделник,ама той ги направил ама забравил да ми ги пусне. Пратил ми ги във Вторник и в сряда бяха при мен.
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #14
                            Здравей колега,на Шкодрата ли ги прати да ги възтановява или при някой друг.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              petio4528 написа:
                              Здравей колега,на Шкодрата ли ги прати да ги възтановява или при някой друг.
                              На Матьо Шиков в Пловдив
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар

                              Working...
                              X