Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червен и син амортисьор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Червен и син амортисьор

    Търся причината за много твърдо минаване на задна дясна гума през дупки и дребни неравности на пътя. За проба смених заден десен амортисьор с втора употреба. След смяната нищо не се промени, дори усещането ми е, че започна още по-твърдо да минава през неравности. "Новият" амортисьор е червен на цвят. Не видях какво пише на него. Старите са сини и на този, който го свалихме, пише Gas...нещо си.Имам два въпроса:1. Каква е разликата между червен и син заден амотисьор? Питам, защото се чудя дали да дам още 10 лв. пак да ми върнат стария син, или мога да остана с червения.2. Идеи за твърдото минаване на задна дясна гума? Усещането е, че все едно минавам през неравностите с много твърда или с много нископрофилна гума. Причината явно не е амортисьор, тестван е и лагера на носача и също е здрав. Не е в добро състояние тампона на задния мост в дясно, но аз поне не чувам да се удря задния мост в пода на колата. Ако все пак е възможна причина, колко горе-долу струва смяната? Знам че е доста трудна, сваля се всичко, което пречи: гърнета, резервоар, тръбички на газовата, накладки...
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Re: Червен и син амортисьор

    snake написа:
    Търся причината за много твърдо минаване на задна дясна гума през дупки и дребни неравности на пътя. За проба смених заден десен амортисьор с втора употреба. След смяната нищо не се промени, дори усещането ми е, че започна още по-твърдо да минава през неравности. "Новият" амортисьор е червен на цвят. Не видях какво пише на него. Старите са сини и на този, който го свалихме, пише Gas...нещо си.Имам два въпроса:1. Каква е разликата между червен и син заден амотисьор? Питам, защото се чудя дали да дам още 10 лв. пак да ми върнат стария син, или мога да остана с червения.2. Идеи за твърдото минаване на задна дясна гума? Усещането е, че все едно минавам през неравностите с много твърда или с много нископрофилна гума. Причината явно не е амортисьор, тестван е и лагера на носача и също е здрав. Не е в добро състояние тампона на задния мост в дясно, но аз поне не чувам да се удря задния мост в пода на колата. Ако все пак е възможна причина, колко горе-долу струва смяната? Знам че е доста трудна, сваля се всичко, което пречи: гърнета, резервоар, тръбички на газовата, накладки...
    Ляв и десен. Ляв - червен, син - десен ако не се бъркам.

    Коментар


      #3
      И двата стари (мисля, че са оригиналните) са сини.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        snake написа:
        И двата стари (мисля, че са оригиналните) са сини.
        Попринцип знаеш, че няма значение ляв и десен, но частите по окачването си ги маркират така. Поне аз така съм виждал и чувал.

        Коментар


          #5
          Имах предвид дали цветът не означава различен тип амортисьор. Например: син-газов, червен-маслен?
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            Имах предвид дали цветът не означава различен тип амортисьор. Например: син-газов, червен-маслен?
            Това незнам, честно казано.

            Коментар


              #7
              snake написа:
              Имах предвид дали цветът не означава различен тип амортисьор. Например: син-газов, червен-маслен?
              Доста се съмнявам дали синия е оригиналния от колата ти. Има ли щампа? По принцип мисля, че и червения и синия са спортни амортисьори и от там идва проблема
              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

              Коментар


                #8
                Моите задни амортисьори и двата са сини и на тях пише газ!
                Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                Коментар


                  #9
                  газови и демек твърдо возене
                  Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                  Коментар


                    #10
                    То и аз правя едни сметки без кръчмаря, ама нали все гледаме да спестим някой лев . Бях убеден, че като сменя амортисьора и ще се оправи, а то дори стана по-зле. Но сега ще направя още една проба, с която по принцип трябваше да започна: на колата ще оставя двата стари сини амортисьора, но ще им разменя местата. Ако твърдото минаване се премести в ляво-причината е амортисьор, ако пък си остане в дясно-ще търся друга причина.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      аз знам че когато се сменяват амортисюри дори и фторо употреба винаги да со по двоики ,задни или предни

                      Коментар


                        #12
                        незнам за вас ама мойта вози като каруца и е много ниска за което съжалявам следващата ми кола ще е многоооо по висока незнам какви са дали сменяни или разани ам това мойто на нищо не прилича
                        Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                        FIAT BRAVO 1.8GT
                        FIAT BRAVO 1.9TD ex

                        Коментар


                          #13
                          Моите и двата са черни маслени RECORD, засега доволно 4-та година държат бутилките за метан.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Оригиналните амортисьори на мареа уйкенд са сини отзад и зелени отпред. Поне при мен са така и са със щампата на фиата.Колата е на 90К км и съм сигурен,че не са сменяни ( има сервизна книжка с подробно история на ремонтите)
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Сложи си 2 маслени амортесиора и със сигурност ще ти вози по меко.Газовите са по твърдички,а твоя сигурно се е амортизирал вече,червения който си взел 2-ра ръка сигурно е спортен некъф (вози още по дървено).
                              Fiat Tipo
                              Corsa b комби !

                              Коментар

                              Working...
                              X