Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачки Пунто МК1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачки Пунто МК1

    здр.Колата е Пунто МК1, 95г,17ТДнаскоро започна да ми грее задният ляв барабан, днес го разглобих за да видя какво става вътре - не открих кой знае какво само разхлабих болта за регулиране и сега нямам ръчна . Направи ми впечатление че когато въртя барабана на ръка в един момент се върти плавно и леко, а в друг затяга и се върти много трудно. Явно от това ми грее барабана От какво може да се получава тоа - крив барабан? Моля кажете някое мнение по проблема и евнетоалното му разрешаване.Благодаря!

    #2
    Провери си спирачното цилиндърче да не е блокирало! На мен ми се скучи подобно нещо,беше блокирало само от едната страна!
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
    Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

    Коментар


      #3
      Благодаря,но при блокирало цилиндърче нетрябва ли барабана да опира през цялото време, а при мен опира в определени моменти?

      Коментар


        #4
        Зависи,моето беше блокиралоот едната страна и то не докрая и така затягаше само на моменти!
        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
        Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

        Коментар


          #5
          sacheto написа:
          Зависи,моето беше блокиралоот едната страна и то не докрая и така затягаше само на моменти!
          ЯЯЯсно ще сменя цилиндърчето и все пак дова че опира на моменти неозначава ли че барабанът е крив или неравномерно износен?

          Коментар


            #6
            Може и да е! Преди да смениш цилиндърчето,първо го провери да ли работи,ако работи значи барабан!
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

            Коментар

            Working...
            X