Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирачките или ABS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спирачките или ABS

    Здравейте,от няколко месеца имам Фиат Браво 1.9 Disel JTD. Понеже ми докараха колата от чужбина и следователно не съм я оглеждала на място за неизправности, установих съществуващ проблем след пристигането й. Проблемът е следния: при натискане на спирачките (не винаги, но доста честно) се чува някакво силно тропане, а напоследък се появи и допълнителен шум ( мога да го определя като стържещ). И тропането и стържещият звук идват от предната лява страна ( предна лява гума). Няколко пъти карах колата в оторизиран сервиз на Фиат, но за жалост не можаха да отстранят повредата и странното е че даже си нямат на идея къде може да е. Проверени са ми спирачните дискове и всичко по спирачките и не бяха открити неизправности. Странното е, че понеже се съмнявахме, че има проблем в ABS-a махнахме бушона му и всички звуци и тропането спряха. Някой има ли подобен проблем ? Знам, че ви свучи странно, но шумът започва да се засилва, а даже в сервиз не могат да ми кажат каква е повредата. Благодаря ви предварително !Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колата ти с 4 еднакви на размер гуми ли е? Когато подадеш "контакт", между километража и оборотомера светва ли жълта лампа с надпис ABS, и до нея червена лампа "удивително в кръгче, оградено със скоби" (!)? После тези две лампи трябва да изгаснат заедно, при освободена ръчна спирачка. Това случва ли се?

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Колата ти с 4 еднакви на размер гуми ли е? Когато подадеш "контакт", между километража и оборотомера светва ли жълта лампа с надпис ABS, и до нея червена лампа "удивително в кръгче, оградено със скоби" (!)? После тези две лампи трябва да изгаснат заедно, при освободена ръчна спирачка. Това случва ли се?
      Да, с еднакви гуми е.Лампичката на ABS-a не свети изобщо, както и тази на ръчната, която предполагам визираш. Усещам някаква ирония, а проблемът ми е сериозен

      Коментар


        #4
        marinela_koleva написа:
        ogi28b написа:
        Колата ти с 4 еднакви на размер гуми ли е? Когато подадеш "контакт", между километража и оборотомера светва ли жълта лампа с надпис ABS, и до нея червена лампа "удивително в кръгче, оградено със скоби" (!)? После тези две лампи трябва да изгаснат заедно, при освободена ръчна спирачка. Това случва ли се?
        Да, с еднакви гуми е.Лампичката на ABS-a не свети изобщо, както и тази на ръчната, която предполагам визираш. Усещам някаква ирония, а проблемът ми е сериозен
        Жалко че усещаш ирония, защото въпросът ми е сериозен. Щом лампичката на АБС не свети, то вероятно има проблем със самата система, и лампичката е елиминирана, за да не си личи че има проблем. Защото иначе свети постоянно. Лампата за ръчната трябва да свети, както казах - при подаване на контакт, и да изгасне заедно с тази на АБС-а. Щом не светва, провери дали ако издърпаш ръчната, ще светне. Трябва да светне. Съсъ сигурност има проблем в АБС, особено щом не свети лампата му. Остава качествена диагностика някой да ти направи. Разгледай обявите в бизнес-раздела, има колеги, които предлагат такава услуга. За повече информация ще продължим на ЛС, за да избегнем рекламата.

        Коментар


          #5
          Re: Проблем със спирачките или ABS

          marinela_koleva написа:
          ... Няколко пъти карах колата в оторизиран сервиз на Фиат, но за жалост не можаха да отстранят повредата и странното е че даже си нямат на идея къде може да е.....
          ъъъ, кой е тоз сервиз ?

          Коментар


            #6
            Re: Проблем със спирачките или ABS

            u_bo написа:
            marinela_koleva написа:
            ... Няколко пъти карах колата в оторизиран сервиз на Фиат, но за жалост не можаха да отстранят повредата и странното е че даже си нямат на идея къде може да е.....
            ъъъ, кой е тоз сервиз ?
            Сервиза на Фиат в гр. Хасково.

            Коментар

            Working...
            X