Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с спирачки на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моят го махнах преди 2-3 месеца. Интересното беше, че на самия механизъм нищо му нямаше. Проблемът идваше от рамото , на което е закачена пружината - беше се "заварило" направо от ръжда. Следователно не може да натиска и отпуска цилиндърчетата, който регулират усилието. Ако има интерес ще направя снимки на самото устройство и на детайлите за да представя по-нагледно действието му. Сега за спирането - празен или пълен автомобил - няма значение. Усилието всеки път е едно и също. Свиква се ( тук ще отбележа, че карам така временно - регулатора ще се монтира със сигурност, след като направя от неръждавейка ръждясалитераменца), но всеки път при спиране в завой се активира системата за активен контрол на спирачките, намираща се дълбоко в малкия ми мозък ( малкия мозък контролира заучените, автоматизирани двигателни функции на тялото ). Това е общо взето - без регулатора си е опасно - особено на лед и пясък в завой.
    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
    BlueStorm transforms . . .
    . . . !!!

    Коментар


      #17
      Колеги знаете ли при пунтото дали има такъв регулатор на спирачното усилие
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #18
        за спирачките на Фиат Брава днес ходих на валове пича ми вика спирачките са ти перфектниобаче ми хващат много задните колела това не го отчете защото все пак валците са на преден после на заден мости се получава завъртане на колата възможно ли е да е от този регулатор ? мерси предварително
        Fiat Brava
        Volkswagen Golf
        и тия три неща

        Коментар


          #19
          Dimi3x написа:
          за спирачките на Фиат Брава днес ходих на валове пича ми вика спирачките са ти перфектниобаче ми хващат много задните колела това не го отчете защото все пак валците са на преден после на заден мости се получава завъртане на колата възможно ли е да е от този регулатор ? мерси предварително
          Имаш лш бележка с данните? Какво значи много хващат?
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            Dimi3x написа:
            за спирачките на Фиат Брава днес ходих на валове пича ми вика спирачките са ти перфектниобаче ми хващат много задните колела това не го отчете защото все пак валците са на преден после на заден мости се получава завъртане на колата възможно ли е да е от този регулатор ? мерси предварително
            Да. Но може и да е друга причината също.

            Коментар


              #21
              BlueStorm написа:
              Моят го махнах преди 2-3 месеца. Интересното беше, че на самия механизъм нищо му нямаше. Проблемът идваше от рамото , на което е закачена пружината - беше се "заварило" направо от ръжда. Следователно не може да натиска и отпуска цилиндърчетата, който регулират усилието. Ако има интерес ще направя снимки на самото устройство и на детайлите за да представя по-нагледно действието му. Сега за спирането - празен или пълен автомобил - няма значение. Усилието всеки път е едно и също. Свиква се ( тук ще отбележа, че карам така временно - регулатора ще се монтира със сигурност, след като направя от неръждавейка ръждясалитераменца), но всеки път при спиране в завой се активира системата за активен контрол на спирачките, намираща се дълбоко в малкия ми мозък ( малкия мозък контролира заучените, автоматизирани двигателни функции на тялото ). Това е общо взето - без регулатора си е опасно - особено на лед и пясък в завой.
              При мене раменцата нямат капка ръжда, обаче регулатора не пропуска почти никаква течност. От там-няма налягане към задните спирачки.Точно за опасността питах всеки който знам че има познания в тая област. Един от логичните отговори беше, че единствената разлика е в износването на задните гуми и накладки. Без регулатора се износвали почти колкото предните. Иначе за самото спиране...по-добро било без него.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #22
                До колкото ми е известно "кантарчето" служи да регулира спирачното усилие в задните колелета, когато колата е натоварена т.е. когато задната седалка е заета от хора или багажника е така натоварен, че е опрял на тампоните Тъй като спирачното усилие е по-голямо на предните колела, при натоварена задница работата на "кантарчето" е да направи така, че "хванат" по-яко задните спирачки и да помогнат на предните. Иначе ако се разчита само на предните при увеличена маса (тегло) спирачния път би се увеличил не знам колко пъти!!! Според мен не трябва да се маха кантарчето - иначе защо ще го слагат??? Просто явно трябва една профилактика. При мен е също някакво такова дереже. Миналата година на ГТП при първо натискане показа 900N след това слезе на 600. Ръчната не помня колко беше. Всъщност ме върнаха за ръчната, че не държала. Тя наистина не държеше и причината беше, че трябваше да регулира от барабана, но после се получи този ефект с намаляващото спирачно усилие. Явно и при мене "кантарчето" е вече "тръгнало"
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #23
                  brat_John написа:
                  Явно и при мене "кантарчето" е вече "тръгнало"
                  Не е толкова страшно. Подлежи на ремонт.
                  Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                  Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                  BlueStorm transforms . . .
                  . . . !!!

                  Коментар


                    #24
                    а при мен е раждясало супер много и ще видя в понеделник да го сваля ако се раздвижи раздвижи ако не ново защото е блокирало на положение натоварен автомобил и ми хващат много задните гуми и като е празна колата се получава се едно съм дръпнал ръчната а всички знаят какво би станало ако има вираж на пътя ще спечеля златен медал от фигурното пързаляне и аз
                    Fiat Brava
                    Volkswagen Golf
                    и тия три неща

                    Коментар


                      #25
                      geshabeliми значи Мост Ляво Дясно Преден 4012 4061 Заден 1756 1795 Ръчна 1561 1549 Този дето ми тества спирачките каза че са перфектни но имам чуството 4е като натисна реско спирачка ми спират първо задните а по резултатите няма логика
                      Fiat Brava
                      Volkswagen Golf
                      и тия три неща

                      Коментар


                        #26
                        Dimi3x написа:
                        но имам чуството 4е като натисна реско спирачка ми спират първо задните а по резултатите няма логика
                        Така е на абсолютно всички МПС - та. С някакви милисекунди спират първо задните колела, ако спираха едновременно или пък първо предните - инерционните сили твърде много ще изхвърлят към предното стъкло. Дори при по-високи скорости и рязко спиране би имало и по-голяма опастност.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #27
                          kiro_of_the_dayдо колкото знам при колите първо спират предните след това задните и на всички коли които съм карал е такасамо на тоз фиат е куцичко а при камионите е както казваш ти първо задните след това предните и ако има ремарке от наи последната ос започват
                          Fiat Brava
                          Volkswagen Golf
                          и тия три неща

                          Коментар


                            #28
                            Dimi3x написа:
                            geshabeliми значи Мост Ляво Дясно Преден 4012 4061 Заден 1756 1795 Ръчна 1561 1549 Този дето ми тества спирачките каза че са перфектни но имам чуството 4е като натисна реско спирачка ми спират първо задните а по резултатите няма логика
                            При тия показатели е невъзможно да ти спират първо задните!Погледни в началото и ще видиш моите преди ремонта. Твоите предните са яко здрави....Логично е колата да спира първо с предните, защото е с предно. Те за това са и дискови, с по-къси пътища и към тях силата е по-голяма.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #29
                              Защо да е невъзможно, я някой да обясни! Това не са ли показания за силата на задържане? Ако са - то предните пак може да си държат по-силно - нищо, че спират по - късно. А относно това кои спират по-рано - да не би пък да съм се заблудил с моторите и мотоциклетите. Там задължително спира първо задната, защото иначе - кълбо напред!А логиката при автомобилите (нищо, че са с 4 колела) не би ли трябвало да е същата за да се намалят инерционните сили?
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #30
                                kiro_of_the_day написа:
                                Защо да е невъзможно, я някой да обясни! Това не са ли показания за силата на задържане? Ако са - то предните пак може да си държат по-силно - нищо, че спират по - късно. А относно това кои спират по-рано - да не би пък да съм се заблудил с моторите и мотоциклетите. Там задължително спира първо задната, защото иначе - кълбо напред!А логиката при автомобилите (нищо, че са с 4 колела) не би ли трябвало да е същата за да се намалят инерционните сили?
                                Моторетките си имат отделно ръчка и педал за предни/задни.

                                Коментар

                                Working...
                                X