Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АБС-проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АБС-проблем

    От 20 дни притежавам Фиат - Мареа 1.8 16в. и забелязах следният проблем ,ако някои може да ми помогне с инфо .След даване на контакт не ми свети чека за абс а започва да се чува чукане като клапан а след запалване и изминаване на няколко км. лампата светва и няма АБС. Ако в моят автомобил няма АБС то защо свети лампата за АБС или в този случаи индикацията е за друго .Не се вижда да има голямо тяло като за АБС модул под капачката с бушоните . Има ли друго място за монтажа на АБС модула и как се вижда къде е поставен ако е вариянт Лукас доун саизед модел .Дано някои знае повече за да не давам излишни пари за диагностика поради незнание от моя страна имали АБС . Very Happy
    Стило 1.6

    #2
    Ако знаеш къде се налива спирачна течност - огледай шишенцето, и ще видиш от долната му страна да тръгва маркуч нанякъде. Първото нещо в което влиза този маркуч е АБС модул. Ако обаче влиза направо в серво-усилвателя, или самото шишенце е монтирано на серво-усилвателя - то тогава нямаш АБС модул. Също така в първия ти пост има противоречие:
    След даване на контакт не ми свети чека за абс
    защо свети лампата за АБС
    В крайна сметка - свети ли нещо, или не? Също така АБС обикновено се монтира горе вляво, а не вдясно. Може би гледаш на погрешното място дали имаш.

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Ако знаеш къде се налива спирачна течност - огледай шишенцето, и ще видиш от долната му страна да тръгва маркуч нанякъде. Първото нещо в което влиза този маркуч е АБС модул. Ако обаче влиза направо в серво-усилвателя, или самото шишенце е монтирано на серво-усилвателя - то тогава нямаш АБС модул. Също така в първия ти пост има противоречие:
      След даване на контакт не ми свети чека за абс
      защо свети лампата за АБС
      В крайна сметка - свети ли нещо, или не? Също така АБС обикновено се монтира горе вляво, а не вдясно. Може би гледа ш на погрешното място дали имаш.
      Сега вече свети непрекъснато от два дни . А до преди това , несветваше при чек, но след известно време светваше както си карам и след пренощуване на място от самосебе си изчезваше , но винаги когато съм пробвал нямам АБС .
      Стило 1.6

      Коментар


        #4
        ABC-проблем

        Явно съм написал неясно поста ,и за това никои не може да даде съвет . Пиша отново по внимателно-при даване на контакт АБС лампата не светва за чек на модула и след запалване на автомобила също не свети но няма ефекта на спиране с АБС. След изминаването на извесно количество км. лампата светва и не загасва през целия дневен пробег но при по продължителен престои отново угасва . Та мисълта ми беше какъв може да е този проблем след като не се вижда модул АБС на посоченото място в мануела на автомобила преведен на руски . там е посочено мястото на разположение в дясно от двигателя гледано от пред .Но и от ляво не се вижда такъв които да прилича като елемент посочен от руснаците И при това положение имам ли АБС или не , като модул на автомобила атова че не работи го знам и аз .
        Стило 1.6

        Коментар


          #5
          Индикацията на таблото може да се подбазиква поради няколко причини. Във всеки случай, ако имаш модул за АБС индикацията ще свети при контакт, а не след това. Вероятно е, ако таблото ти е базикано (за промяна на километрите), или е заменено с табло от кола с АБС да ти се получават тези мизерии. Все пак погледни с някой, който разбира, или иди в сервиз за консултация за да си сигурен, че нямаш АБС. След това разглоби таблото и откачи индикацията за да не те дразни!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Благодаря за съвета , но все пак както писах в началото на поста ,докато не свети лампата на АБС и колата е на контакт се чува едно чукане като клапан от пред при двигателя , акогато светне лампата изчезва и чукането и няма АБС.
            Стило 1.6

            Коментар


              #7
              А и доколкото знам от схемите сигнала за лампата на АБС идва директно от ЕКУ така, че не би трябвало да се бъгва от манипулации по километража и ако е сложено друго табло за кола с АБС трябва въобще да не свети .Ако греша ме поправете, а че ще отида на диагностика вече е ясно .
              Стило 1.6

              Коментар

              Working...
              X