Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за нягряване на накладките на лявото предно колело

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за нягряване на накладките на лявото предно колело

    колеги казвайте,налявото колело накладките са 4 мм някаде а на дясното са около 7 мм ,не е светнала още тази лампа за спирачките, левото колело дето е с по малките накладки е загляло доста а другото едвам грее.това дали е щотото е с по мако феродо или може да е от нещо друго,аз затова и питах дали някой колега няма някакви стари накладки да ми даде да сменя само на едното колело.щото няма пари колеги ,иначе щях да си купя нови ама такава е.за фиат браво става въпрос
    Fiat Bravo SX 1.6 16v 103 hp

    #2
    При мен се оказа, че цилиндърчето задържаше.
    Marea TD100

    Коментар


      #3
      Може би ти е запушено спирачното маркуче. 5-6лв струва.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Re: въпрос за нягряване на накладките на лявото предно колел

        bravo-fen написа:
        колеги казвайте,налявото колело накладките са 4 мм някаде а на дясното са около 7 мм ,не е светнала още тази лампа за спирачките, левото колело дето е с по малките накладки е загляло доста а другото едвам грее.това дали е щотото е с по мако феродо или може да е от нещо друго,аз затова и питах дали някой колега няма някакви стари накладки да ми даде да сменя само на едното колело.щото няма пари колеги ,иначе щях да си купя нови ама такава е.за фиат браво става въпрос
        Колега или ти е задържало буталото на спирачния апарат или имаш запушване на спирачния маркуч- както колегата каза. Моя съвет е да не караш така, а направо да спреш колата докато събереш пари за отстраняване на проблема и да смениш накладките двустранно. Със спирачките компромиси не бива да се правят!
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          добре де аз я взех,някаде май месец тази година ,на прегледа като я регистрирах нищо не казаха иначе нали щеше там да покаже че едното колело не спира.и той ако едното не спира нали щеше да клони колата на едната страна.Утре ще се засиля и ще ударя едни спирачки да видя дали спират всичките
          Fiat Bravo SX 1.6 16v 103 hp

          Коментар


            #6
            то проблема е, че спира постоянно, не че не спира.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Може би ти е запушено спирачното маркуче. 5-6лв струва.
              10 и нагоре лева.http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                то проблема е, че спира постоянно, не че не спира.
                вдигнах го на крика и двете се въртят няма блокирало
                Fiat Bravo SX 1.6 16v 103 hp

                Коментар


                  #9
                  някой от колегите се оказаха прави,неска сутринта изтъргах гуми и лявото колело остъави следа а дясното не.дясното диска му беше въобще не работил,поразмърдах малко целиндарчето и се оправи.но той не било само това направих си едно завойче и след тва гледам тва другото дето спираше пак било блокирало,ппитах се да ги сваля накладките ама не може,казвайте как се вади ,неще да помръдне цилиндърчето за да освободи накладките
                  Fiat Bravo SX 1.6 16v 103 hp

                  Коментар


                    #10
                    смени си спирачния маркуч

                    Коментар

                    Working...
                    X