Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тампони на магарето на задния мост, Мареа Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тампони на магарето на задния мост, Мареа Уикенд

    Здравайте преди време ми се появи здраво чукане от задницата при по-рязко натискане на спирачките, а ако опъна ръчната направо си издумкваше на умряло :D оказа се, че са ми разбити тампоните на магарето...не успях да намеря такива никъде по магазините, и временно ги побългарихме - подложихме им гумени подложки и аксиалния луфт беше елиминиран. Но, остана радиалния... и задницата играе като циганка кючек...при по-рязко завиване с над 90км/ч имам чувството, че ще ме изпревари задника...много е нестабилна, ако се внимава няма проблем, но при екстремна ситуация ако ми се наложи да избегна нещо, като нищо ще ме завърти...има ли шанс да си намеря такива нови тампони, или поне читави да са много е гадно да играе така задницата...апък като се натовари...става ужас...танцува...
    '99 FIAT Marea Weekend TD75

    #2
    По задния мост няма магарета бре. На кое викаш магаре?

    Коментар


      #3
      извинявам се, ако съм се изказал неправилно има 2 големи тампона, на които се държи моста...те са ми разбити
      '99 FIAT Marea Weekend TD75

      Коментар


        #4
        По 2 от всяка страна са тези на моста към купето или за втулките на носачите говориш ?Щото и от 2та типа се предлагат!Виж в axm-auto.com
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Steffcho написа:
          извинявам се, ако съм се изказал неправилно има 2 големи тампона, на които се държи моста...те са ми разбити
          Моста се държи на 4 тампона - по 2 от всеки край. Тях ли имаш предвид?

          Коментар


            #6
            обърках се... 4 са големите, няма да е лошо май да сменя всичко що е втулка, тампон или лагерче по задния мост, че е разбитичък сериозно, барем да си го напрая :D п.п гледах в сайта им, но открих само тампони за амортисьори...
            '99 FIAT Marea Weekend TD75

            Коментар


              #7
              Трябва да свалиш моста и направо пълна програма както си го замислил. От хитко (ахм) можеш да си поръчаш всичко мисля! Успех!!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                Ако става дума за тампоните между задния мост и купето, смяната им е едно много неприятно преживяване и не всички майстори се наемат да го правят. Свързано е със сваляне на задния мост, гърнетата и най-неприятното - резервоара. Ако решиш да ги сменяш, те съветвам да си вземеш хубави тампони, а не някои ментета, които ще се смачкат примерно след година. Ако все пак ги смениш, пиши колко ти е излязло всичко и за колко време се извършва смяната.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  няма да ходя по сервизи, татко вече мина през тая процедура като ми ги побългаряваше :D двамата ще я правим, въпроса е само да си намеря тампони...в АХМ видях само за амортсьори...поправете ме, ако греша
                  '99 FIAT Marea Weekend TD75

                  Коментар


                    #10
                    Има ги, колега, в сайта на АХМ. Значи влизаш и щракваш на "FIAT"/модел - "MAREA"/модификация - "1.9TD-75"/Окачване, носачи, шарнири/Окачване - задна част /Тампон заден мост - преден (Тампон заден мост - заден)Изглежда са пропуснали "Тампон заден мост - заден", а аз на типото ги сменях тази пролет и по оригинални номера са същите като на мареата. Сега ще ти ги напиша и директно с листчето в "Евро 07" или пък продиктувай номерата по телефона директно на Хитко да ти ги праща и си ти човека Тампон заден мост - преден:Оригинален номер - 7693020 или 7609436Номер по BIRTH - B.5772 - цена - 26,80лв.Номер по PIRELLI - P.3227 - цена - 25,80лв.Тампон заден мост - заден:Оригинален номер - 7609437Номер по BIRTH - B.5702 - цена - 19,80лв.Номер по PIRELLI - P.3228 - цена - 28,80лв.Аз, естествено се спрях на Пирели, но пак зависи от наличностите.

                    Коментар


                      #11
                      огледах ги, тези, за които говоря, са скрити под едни пластмаси...баща ми каза, че в магазина му давали 4 броя за задния мост, но не били такива...тези били почти същите, но магарето се прикрепяло към купето чрез тях, и са скрити от пластмаси някакви... голям зор с тез тампони и много лошо, че задницата кючек играе...
                      '99 FIAT Marea Weekend TD75

                      Коментар

                      Working...
                      X