Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повдигане задница на пунто мк 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повдигане задница на пунто мк 1

    Колеги, бих искал да науча как е възможно да се повдигне пунтото мк1 с около 8-10см, да е по-височко,незнам дали има някакви по особенни неща по изпълнението но задачата,как е най-изгодно да стане това,дали си заслужава въобще,защото незнам как ще се отрази на колата/ окачване или пък до по-лесна амортизация на други части/. Ще съм ви благодарен за коментарите.

    #2
    Колега, 8-10 см. са много! Прекалено много! Кажи защо искаш да го вдигаш? Да не би сега да си с рязани или спортни пружини? Ако си с такива - сменяш гии си готов! 1-2 см. можеш да постигнеш и с други гуми. Вдигането с толкова много ще се отрази на стабилността в негативна посока, защото вдигаш центъра на тежестта!Понякога 1-2 сантиметра са си много, да знаеш! :D
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      стоковото окачване си е най рентабилно за ежедневките ни и спрямо поддържането поне според мен

      Коментар


        #4
        oblacheto какво е това стоково окачване неразбирам,дай подробности.

        Коментар


          #5
          snimen написа:
          oblacheto какво е това стоково окачване неразбирам,дай подробности.
          Стоково<=>заводско
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Forsaken колицата ми идва ниска отзад, доста често при бордюр или нещто друго опираме , даже съм имал случай на канал да застана без да мога да мръдна, щото предпазните бордюри/ дет са по-средата на канала/ сами идвали височки, пък и не харесвам ниски коли.

            Коментар


              #7
              batproho идва ми доста ниско това заводското, затова искам да я вдигна малко.

              Коментар


                #8
                Аз пък смятам че пунтото е сравнително високо със заводското окачване, стана ми интересно, защо твоето е толкова ниско. Снимай го до някой бордюр да го видим
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #9
                  Значи си или със спортни, или с рязани пружини, или омекнали такива! Особено пък МК1 си е много добре като височина! На дупки опират ли ти тампоните или амортисьорите отзад? При всички положения ако смениш пружините с други от някоя морга ще видиш разликата! Наистина вземи направи една снимка на колата в профил!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар

                  Working...
                  X