Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АБС 96г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АБС 96г.

    браво ХГТ 96година има ли АБС. Наскоро ми светна лампа на която пише АБС а когато набия спирачките не ми рита педала.Има или не?
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Отвори предния капак и провери.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Re: АБС 96г.

      vintiliran написа:
      браво ХГТ 96година има ли АБС. Наскоро ми светна лампа на която пише АБС а когато набия спирачките не ми рита педала.Има или не?
      Мисля, че не но отваряш капака и гледаш. Трябва да има един блок с много тръбички. Правиш проба, набиваш здраво спирачки и ти рита педала.

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Отвори предния капак и провери.
        По принсип модела има ли? И какво да гледам под капака и защо на таблото ми свети лампа (АБС)
        Bravo HGT 2.0 20V

        Коментар


          #5
          vintiliran написа:
          Tornado написа:
          Отвори предния капак и провери.
          По принсип модела има ли? И какво да гледам под капака и защо на таблото ми свети лампа (АБС)
          Казах ти какво да гледаш.

          Коментар


            #6
            На снимката се вижда какво да търсиш.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              това мисля че го имам, Но въпроса ми е АКО имам светеща лампа АБС на таблото задалжително ли колата има такъв или проблема може да е просто в спирачната система.
              Bravo HGT 2.0 20V

              Коментар


                #8
                Щом имаш лампа на таблото 99,99% имаш АБС, щом тя свети значи е неработещ, ако целта е да го оправиш първо отиваш на диагностика и така, ако не караш без АБС и се надяваш в шофьорските си умения.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  vintiliran написа:
                  това мисля че го имам, Но въпроса ми е АКО имам светеща лампа АБС на таблото задалжително ли колата има такъв или проблема може да е просто в спирачната система.
                  Уточни точно за каква "лампа" става въпрос. Конкретната за АБС-а е оранжева, към него обаче е вързана и индикациата на ЕБД финкцията и тя свети червено също, като при вдигната ръчна.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    vintiliran написа:
                    това мисля че го имам, Но въпроса ми е АКО имам светеща лампа АБС на таблото задалжително ли колата има такъв или проблема може да е просто в спирачната система.
                    Уточни точно за каква "лампа" става въпрос. Конкретната за АБС-а е оранжева, към него обаче е вързана и индикациата на ЕБД финкцията и тя свети червено също, като при вдигната ръчна.
                    оранжева е лампата.Значи АБС си има колата, но ми е под въпрос защо не ми рита педала на спирачките като ги натисна рязко??
                    Bravo HGT 2.0 20V

                    Коментар


                      #11
                      х

                      защото не работи

                      Коментар


                        #12
                        здравей

                        Провери датчиците са здрави или не, трябва да се измерят мулти цеп и да показват като на късо съйдинение.

                        Коментар


                          #13
                          Щом свети индикацията - значи - не работи системата и следователно няма ритане в педала.

                          Коментар

                          Working...
                          X