Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кофти спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    OgyLalov написа:
    sacho написа:
    Ако не си с две леви ръце хвани се си отвори сам барабаните.Почисти всичко смажи всичко което трябва да се движи и ако има феродо затваряш. Ако е намаляло феродото нови накладки или лепене на ново феродо.Преди години предпочетох този вариант защото комплект задни накладки ми искаха 45 лева .Аз се замислих и предпочетох да дам 20 за лепене на феродо върху старите челюсти и самостоятелен монтаж. :D Имаше едни водещи щифтове с пружинки 4 броя които бяха ръждясали и се потрошиха.Разглеждайки ги установих че 100% стават от Лада.(комплекта 1.50 лв.) :D Абе руската школа грешка няма :D :D :D :D
    Май съм с две леви ръце, защото не съм опитвал подобни ремонти. Пичовете от един от обиколените сервизи, взе да ми обяснява, че имало някакви много сложни пружини и трябвало да се "настройват"...и било много сложно...абе, кво да кажа !!! Но като се замисля, струва ми се че не е до износено феродо. При издърпване на ръчната си работят добре. Когато , обаче, натисна крачната спирачка сработват само предните.
    Колега с Типо ли си? Не че има значение....При мен беше от кантара, но задните показваха 330 на стенд - демек - ала-бала.Ръчната си спираше перфектно.Обаче аз си бях свикнал на по-бавно спиране и не усещах разликата.Оказа се разпределител - наистина е 100лв, сега съм с тръбички вместо разпределител и спирането е ок. Като го гледам е капсулован, така че....нов.За тръбички, един познат ми взе 35лв с работата. Стария ми разпределител е запушен но не е ръждясал.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар

    Working...
    X