Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Блокирали задни колела?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Блокирали задни колела?!

    Здравейте колеги, имам нужда от малко помощ. Bravo-то не беше карано 2 седмици и сега като се опитах да го подкарам, едва мръднах 5 метра. Задницата се влачи все едно ръчната е дръпната. Някакви идеи от какво може да е и дали мога да го оправя сам.10х предварително.
    Fiat Bravo SX 1.6 16V

    #2
    Re: Блокирали задни колела?!

    megamuscle написа:
    Здравейте колеги, имам нужда от малко помощ. Bravo-то не беше карано 2 седмици и сега като се опитах да го подкарам, едва мръднах 5 метра. Задницата се влачи все едно ръчната е дръпната. Някакви идеи от какво може да е и дали мога да го оправя сам.10х предварително.
    Нека позная.Измил си автомобила опънал си ръчната и така си оставил автомобила през тези две седмици.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Re: Блокирали задни колела?!

      Tornado написа:
      megamuscle написа:
      Здравейте колеги, имам нужда от малко помощ. Bravo-то не беше карано 2 седмици и сега като се опитах да го подкарам, едва мръднах 5 метра. Задницата се влачи все едно ръчната е дръпната. Някакви идеи от какво може да е и дали мога да го оправя сам.10х предварително.
      Нека позная.Измил си автомобила опънал си ръчната и така си оставил автомобила през тези две седмици.
      Ами не съм го мил, но до колкото знам доста е валяло в София, и да ръчната беше опъната през тези 2 седмици. Да не говорим, че акумулатора беше заминал и купих нов. Имаш ли идея какво може да е?
      Fiat Bravo SX 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Залепили са се накладките за барабана, доколкото знам е с барабан отзад. Пробвай назад напред и може да стане.

        Коментар


          #5
          chaveto написа:
          Залепили са се накладките за барабана, доколкото знам е с барабан отзад. Пробвай назад напред и може да стане.
          Точно.Сега назад напред докато се отлепят ,но внимавай пък да не запалиш съединителя или да го повредиш.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Само да не се отлепи феродото, ако са много клеясали!
            Fiat Bravo 1.9JTD 1999

            Коментар


              #7
              проблем

              Имам същия проблем само с дясното колело. Не става с чука / или не съм блъскал достатъчно/ , напред-назад също не искат да се отлепят накладките .След ударите изпопада доста изгоряло феродо .Отзад , зад барабана има пластмасово капаче което пада и има достъп до пружината , но не знам на какъв принцип е и не смея да я разкачам .Чудя се дали не е блокирало цилиндърче или не стига спирачна течност до него .

              Коментар


                #8
                kassavetov написа:
                Само да не се отлепи феродото, ако са много клеясали!
                Ами то друг начин няма така ,че каквото сабя покаже.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  От вътрешната страна на барабаните има отвори, запушени с пластмасова тапа. Махни тапата и пробвай да върнеш лостовете на ръчната в посока - назад. Повдигни колата на крикчето, свали гумата и млати с чука по барабана докато освободи. ’Щото проблема може да е в блокирали жила и ако те не отпуснат - надежда всяка тука оставете И за другия път - желязно правило - забравете какво са ви говорили инструкторите - кола на ръчна не се оставя. Един камък е по-доброто решение, особено при по-дълъг престой.Аз ръчната я ползвам само когато ми се налага да редуцирам недозавиването

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    От вътрешната страна на барабаните има отвори, запушени с пластмасова тапа. Махни тапата и пробвай да върнеш лостовете на ръчната в посока - назад. Повдигни колата на крикчето, свали гумата и млати с чука по барабана докато освободи. ’Щото проблема може да е в блокирали жила и ако те не отпуснат - надежда всяка тука оставете И за другия път - желязно правило - забравете какво са ви говорили инструкторите - кола на ръчна не се оставя. Един камък е по-доброто решение, особено при по-дълъг престой.Аз ръчната я ползвам само когато ми се налага да редуцирам недозавиването
                    Лошото е, че не мога да махна джантата от барабана. Като заварена е за него. Вчера половин час сам я ритал и удрял с тръба и не помръдва. Цялата кола се мести настрани но джантата не помръдва. Някой знае ли дали има майстор, който ходи на място, или трябва пак да викам камионче да ме кара към сервиз.
                    Fiat Bravo SX 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      бие се от вътре навън, по гумата, ако не става, сложи едно бичме (трупче) дървено да опре на джантата и с по-як чук....бам бам и готово.

                      Коментар


                        #12
                        KaloyanR написа:
                        бие се от вътре навън, по гумата, ако не става, сложи едно бичме (трупче) дървено да опре на джантата и с по-як чук....бам бам и готово.
                        Ще пробвам пка довечера, дано стане.
                        Fiat Bravo SX 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Ако проблема е в жило то се усеща по самото жило/бронята Като дръпнеш и отпуснеш ръчната жило трябва да помръдва и да става по меко и да се движи, абе усеща се.

                          Коментар


                            #14
                            Проблема се оправи само с мърдане напред назад, без да свалям джантите. Мерси на всички колеги, които помогнаха.
                            Fiat Bravo SX 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              megamuscle написа:
                              Проблема се оправи само с мърдане напред назад, без да свалям джантите. Мерси на всички колеги, които помогнаха.
                              Вече знаеш как.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X