Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни спирачки на Фиат Крома - 96 г. 1.9 TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни спирачки на Фиат Крома - 96 г. 1.9 TD

    Задържа ми задно дясно колело -помощ! Ако някой разполага с информация за ремонта му нека пише
    FIAT CROMA 1.9 TDI - 1996Г

    #2
    Кромата не е ли ТД.Коригирах заглавието ,но подписа можеш сам да си го оправиш.Задържащо колело възможно е да бъде от блокирващо цилиндърче.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      ами ремонта е смакваш колелото вадиш апарата разкарваш цилиндарчето, малко е специфично там колега.Слагаш апарата на менгиме и с щанга хем натискаш цилиндара на вътре и вартиш щангата смисъл докато натискаш трябва и да въртиш буталцето.Така се прибира, ма незнам така найзуст не мога да кажа къв е проблема трябва и переодично да се сменя спир.течност на 2г. Ше ти прата един полезен линк за колата.

      Коментар


        #4
        имам я и доста ми помагаhttp://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/Fiat/Croma->96/Croma_manual.pdfи ти можа да ми помогнеш, работи ли ти климата, ше искам малко снимки на одсега кадето е вентилатора до механизма на чистачките.Нещо не мога да си обясна излишните букси, аве погледни тука http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...578&highlight= ше те намера на скайпа.

        Коментар


          #5
          И аз имам проблем с климата . Наскоро ми отказа вентилатора за купето - точно този за дето питаш . Електротехник съм , но още не ми е останало време да го погледна . Ако разбера нещо ще пиша . А между другото и аз съм от Търговище но от 4-5 години живея във Варна. А отсрани на калника ми пише 2.0 TDI
          FIAT CROMA 1.9 TDI - 1996Г

          Коментар


            #6
            denisddd написа:
            И аз имам проблем с климата . Наскоро ми отказа вентилатора за купето - точно този за дето питаш . Електротехник съм , но още не ми е останало време да го погледна . Ако разбера нещо ще пиша . А между другото и аз съм от Търговище но от 4-5 години живея във Варна. А отсрани на калника ми пише 2.0 TDI
            на моя пише 2.5тд ма твойта освен че ти гори малко и данака е тамън.Да не ти говоря аз.инак как е колата доволен ли си батка,идвам често към Вн. и м/е някой път да се видим, ше подържаме връска по скайпо.А оправи ли проблема със задържането на колелото.Аз те видях,че си елтехник отдавна и предположих,че м/е да ми помогнеш срещу заплащане естеств., и аз съм малко токажия и може да си помогнем взаймно по-общия ни проблем.Има доста схеми в книгата дето ти я показах.Ами когат идваш насам драскай ше ти прата и алото си.Преди 4г.живях и аз у Вн.ма се прибрах за да се мъча да си работя за мен.

            Коментар


              #7
              колега ко стана с кромата до каде стигна оправи ли я

              Коментар


                #8
                denisddd написа:
                И аз имам проблем с климата . Наскоро ми отказа вентилатора за купето - точно този за дето питаш . Електротехник съм , но още не ми е останало време да го погледна . Ако разбера нещо ще пиша . А между другото и аз съм от Търговище но от 4-5 години живея във Варна. А отсрани на калника ми пише 2.0 TDI
                може би проблема ти е като моя.За неработещия ми климатроник се оказа една букса която се е постоплила и едната от 2ката клеми се е покрила с пласмаса и не преминава ток,поизчистих я и трягна вентилатора и студа.Буксата е над изпаритела в ляво и е с 2ва кабела.Дано да ти се окаже същото,пък ти ако искаш може да разгадаеш защо грее,мисля,че е масата.

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Кромата не е ли ТД.Коригирах заглавието ,но подписа можеш сам да си го оправиш.Задържащо колело възможно е да бъде от блокирващо цилиндърче.
                  е кромата не е ли tdid

                  Коментар


                    #10
                    точно така - турбо дизел инжекцион директа пише на капака на двигателя ,но отстрани на калника пише TDI , модел 1996г е
                    FIAT CROMA 1.9 TDI - 1996Г

                    Коментар

                    Working...
                    X