Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на спирачки за Браво 1.6 или 1.8 на 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на спирачки за Браво 1.6 или 1.8 на 1.2

    Мхм май не е много за този раздел, нооо каквото стане Колеги, някой знае ли, възможно ли е да се подмени моята спирачна система с такава от Браво 1.6 или 1.8? Ако става, какво се сменя предни спирачни апарати, дискове, накладки, нещо друго? Отзаде.., там как стоят нещата? Сечението на спирачните маркучета има ли занечение? Ами помпата?Не си задавам въпроса ей така за лафа. Имам сериозни намерения, че на няколко пъти ми се разминава на косъм. Просто в момента накладките прегряват постоянно!
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    Като си решил да сменяш с големи спирачки, направо сменяй с най-големите фиатски а те са с предни дискове на 284мм, вентилирани с дебелина 22мм.Ще ти трябват целите апарати с дисковете, но трябва да се наложат на твоите шенкели и да се види какъв адаптор-плочка ще трябва да се изработи, защото едва ли ще могат да се завият директно.А за задни, направо един мост от двулитрово типо, те са с дискове.Също и спирачната помпа трябва да се смени.Ако те интересува, имам задният мост с дисковите спирачки на хубава цена, а за предни апарати се сещам че тука един сектант си взе четирибутални и неговите оригинални 284мм ще са му излишни също Само че за тези 284мм апарати ще ти трябват минимум 15 цолови джанти.
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      #3
      Добре, а еднакво ли е захващането при 1.2 и 1.6-1.8? Ако е така, мога ли да сведа процедурата до смяна само на дискове и апарати, без да се подменят помпата и задните спирачки? Всичко да стане бързо и лесно Типично по български
      Fiat Bravo 80 16V

      Коментар


        #4
        Доколкото знам при 1.2 , 1.4 и 1.6 браво дисковете са абсолютно еднакви като размери- 257мм/12мм .При 1.8 браво дисковете са 257мм/22мм ,ама за тях трябват и апаратите,че по-дебелите дискове няма да влязат на стоковите апарати на 1.2,1.4 и 1.6.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар

        Working...
        X