Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат типо задни спирачки, никакви ги няма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат типо задни спирачки, никакви ги няма

    Колата е Типо 1,4dgt задните спирачки почти не хващат, на таблото на схемата с колата ми светят двете светлинки с натпис stop, като натисна спирачката огасват, попринцип каква точно повреда сигнализират тези светлини в спирачките, моля ви дайте ми накакъв акъл, че след 2 седмици и преглед трябва даминавам Благодаря предварително!

    #2
    Здравей колега смени си накладките а тея лампички кадето казваш че светват е сигнализация за светлините дали имаш изгорели крушки но щом огасват значи има нещо хлабаво по фасунгите на крушките.
    Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
    Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
    Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

    Коментар


      #3
      Колега,смени си стоп-машинката или почисти старата,контактите са нагорели.А ръчна имаш ли?
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Това за несветеща/и стоп/ове! Намери причината (стоп-машинка, изгоряла крушка, бушон)! Пък и на 1.4 толкова си му хващат задните спирачки поради малкия барабан!

        Коментар


          #5
          lu40 написа:
          Колега,смени си стоп-машинката или почисти старата,контактите са нагорели.А ръчна имаш ли?
          НЕ и ръчната никва я няма

          Коментар


            #6
            Трябва да направиш ревизия на задните спирачки-най-вероятно накладките са за смяна(както каза колегата),но всичко ще се разбере като свалиш барабаните,може и да са омаслени.А за светещите и изгасващи индикаторни лампи-контактите на стоп-машинката,които подават сигнал на чека,са нагорели.Оправя се с нова стоп-машинка или със сваляне на старата и почистване на контакта,но това последното е под въпрос,не винаги се получава.Поздрави !
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              То това фиатче ми е харизано от бащата, той тишкара си зе БМВ 318is, и като го питах за спирачките ми каза че имало някви пластинки за саморегулиране на спирачките, и на единия барабан тая плсатинка липсвала. Та продават ли се такива пластинки или съм яко прецакан и трябва да си купя нови барабани и ако е второто, каква ецената на барабаните нови комплекта?

              Коментар


                #8
                На барабаните само една стружка удряш, а за саморегулиращите механизми - от морга!

                Коментар

                Working...
                X