Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Блокират ми задните колела при спиране - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Блокират ми задните колела при спиране - Решено

    Здравейте, колеги, в тези студове и влаги, колата ми е в гаража и по принцип ме е правила проблем и преди, но днес се задържа доста, даже не се и оправи докато се прибера..значи, карам и като искам да спра, много слаби спирачки, като натисна по силно и ми блокират задните колела все едно съм дръпнал ричната..съответно нямам АБС, а на таблото нищо не свети, като изключим удивителната като влезна в обороти или в завой...подозирам, че имам проблем със спирачната помпа, защото педала потъва повече и при повторно натискане вече е нормално, това, когато ми ряботят спирачките като хората..какво е вашето мнение... днес огледах, тя спирачната помпа е толкова забутана, че направо, пак ще ме одерат да я сменят...
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Re: Блокират ми задните колела, нямам АБС

    BEX---GT написа:
    Здравейте, колеги, в тези студове и влаги, колата ми е в гаража и по принцип ме е правила проблем и преди, но днес се задържа доста, даже не се и оправи докато се прибера..значи, карам и като искам да спра, много слаби спирачки, като натисна по силно и ми блокират задните колела все едно съм дръпнал ричната..съответно нямам АБС, а на таблото нищо не свети, като изключим удивителната като влезна в обороти или в завой...подозирам, че имам проблем със спирачната помпа, защото педала потъва повече и при повторно натискане вече е нормално, това, когато ми ряботят спирачките като хората..какво е вашето мнение... днес огледах, тя спирачната помпа е толкова забутана, че направо, пак ще ме одерат да я сменят...
    Отварял ли отзад за да погледнеш в какво състояние са накладките?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      преди година смених задните накладки и цилиндърчетата и от двете страни, от тогава съм минал максимум 15-17000км..странното е, че това винаги го прави, когато е студено.., ама до сега се оправяше след 100 метра, сега не иска, не знам, ако го покарам, може и да се оправи, но тъй или иначе имам някакви проблеми със спирачките, не са ми от най-добрите..
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        Най-вероятно е да имаш запушени маркучета, или да са блокирали клапанчета в АБС, върви да ти направят тест на АБС, ако не е от него значи са маркучетата отзад.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Най-вероятно е да имаш запушени маркучета, или да са блокирали клапанчета в АБС, върви да ти направят тест на АБС, ако не е от него значи са маркучетата отзад.
          В заглавието пише колега ,че АБС НЯМА.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            опа, май заглавието не съм го написал като хората, имам АБС, но когато ми блокират задните колела и не чука, не се задейства, а отпред, де да знам, все едно няма никой... утре като покарам пак ще пиша дали се е оправило, но при всички положения ще хода да си прегледам спирачната система..
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #7
              Намалява ли ти нивото на спирачната течност???Помпата можеш да провериш като на загасен двигател напомпаш 10-ина пъти педала на спирачката... трябва да се втвърдява с всяко натискане, докато стане много твърд... Ако губи течност, а няма видими течове сваляш спирачната помпа и гледеш дали не тече от нея към сервото... Това от мен...Успех и карай по - бавно пред УНСС като си знаеш спирачките Тва в кръга на шегата, разбира се... вината си беше в мен, че те засекох Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #8
                хехе, няма проблеми, случва се, те бързите фиати изникват изведнъж, пък и бях в сянката на вектрата не можеше да ме видиш. и аз не бях много редовен като я изпреварвах.. проблемът е решен - лагер главина отзад, заден десен, лагера на 16000км отново заигра и блокира колелото...(от другата страна лагера е мин на 50000км оригинален(с който си взех колата) и няма ядове - части, търговци - пе%=/+си) имам един въпрос, абе тая кола няма ли да престане да се чупи бе, писна ми съвсем сериозно... пп може ли да си го сменя сам, че не ми се дават пари по майстори, въпросът ми е как се сваля барабана, нещо там се ръгаше по дупките.. има и придържащи болтчета..
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар


                  #9
                  като не искаш ядове с лагери си вземи SKF - от СИГУРЕН търговец

                  Коментар


                    #10
                    с СКФ бях от Аутоплюс, все си мисля, че ако те са несигурни търговци...Така, развръзката, взех си италиански лагер от Стамболийскки 155 за 53лв с отстъпката.. поговорихме си с човека и той каза, че лагера трябва да се натегне на определени нютонметри иначе се прецаквал по-бързо, викам си, добре отивам в сервиза...смениха ми го за 10мин, навъртяха ми го с гайковерта и ме одрахааа 40лв ...ако беше така да си го бях сменил сам в гаража...здраве да е, повече на майстор няма да стъпя, ще си правя колата сам самичък, купувам си всички ключове дето ми трябват и така..иначе вече не вие, спирачките се оправиха доколкото може, че трябва да сменям дискове скоро, абс работи и такаайде със здраве и безаварийно, колеги
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      добре ,че ти се е решил проблема ,но искам да ти кажа за стягането на лагера всички болтове в автомобила се стягат с динамометричен ключ даже и тея които са за отверко просто за едни има голямо значение за други не чак толкова , за този тип лагери които използво фиата не е толково от значение защото луфта се регулира от допира на вътрешните черупки на лагера така ,че колкото и да стягаш може да шчупиш лагера но не и да го пренатегнеш . затова квото ти е казал търговеца си живи номера . претпочитани марки лагери за мен са СКФ, СНР , ТИМКЕН . тях съм ги пробвл при мен карат .

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря, колега, малко ми поолекна, защото вчера се бях много ядосал, не знам как може за 10 болта и 10мин да ми вземат 40лв поне сега се надявам всичко да е ок..ще видим този лагер колко ще кара, а и ще прегледам сваления, че имам съмнение за подмяна, не знам защо
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          За лагери SKF, съвсем случайно ми попадна една фирма А+Т 96, чрез генералния представител на SKF за България . Опитаха се да ме убедят ме че вече са почнали да внасят абсолютно всички лагери и ролчици и т.н. за автомобили. Дали е вярно незнам ... http://at96bg.com ей това им е сайта.

                          Коментар

                          Working...
                          X