Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърд педал, АБС не работи ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърд педал, АБС не работи ???

    Колеги вчера пазарихме една кола (марея 1.9ТД) на един колега та ще питам от негово име че още не се е регнал. Колата всичко хубаво но има следния проблем лампата на АБС-а свети и съответно и тои не работи (пробвано е), но ми се струва че без АБС колата спира много трудно дали има връзка с това? имам предвид че много силно трябва да натиснеш педала за да спре, едва ли не да се изправиш на него. При неработещ АБС случва ли се такова нещо или има и друг проблем.Смисъл тва че не бачка АБС не би трябвало да има влияние на силата на натиск на педала. Колата е 1.9 ТД пробвах да не би от сервото да е проблема, като запаля педала потъна съвсем малко което ме кара да си мисля че нещо вакума на сервото не е кат хората. Не съм на ясно с дизелите как става ма доколкото знам има няква вакум помпа. Имали какво да и се скапе на нея за да не прави вакум? възможно ли е скапване по тая система с вакумите да дава отражение на оборотите на мотора щото както си трака мирно и кротко на празен ход по някога почва сам да се форсира леко с 100-200 оборота и почва да играе надолу на горе оборотомера. Както мистериозно се форсира така и мистериозно спира и пак се кротва. Мисля си може ли тва да има общо с системата за вакум на спирачките. Другото което е гледам че маркуча за сервото има вързан за него едно друго тънко маркучле което води към едно вакум-реленце, възможно ли е ако няма вакум в системата и тва реленце отчита това нещо да дава инфо на блока за управление на АБСа и за тва и тои да не бачка и да свети лампата му. Или двете неща нямат общо?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    При мен лично твърдостта на педала не се променя от това дали АБС работи или не!Мисля, че е нормално след запалване педала на спирачките леко да потъне.
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Така както описваш работите по-добре бягайте далеч от тази кола, че не се знае какво още не и е в ред и колко ще има да се прави. Аз до преди седмица бях с развален АБС, но това по никакъв начин не пречеше на спирането, при тази кола явно има проблем сервото на спирачките, така като начало може да смъкнете 500лв. от цената, ако другото си заслужава.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Ам то свърши вече на човека много му хареса, мотора бачка супер турбото се усеща идеално, салона е супер запазен , гумите са нови, от вън е добре с нормалните вдлъбнатини от удар на врати, тая сутрин при -6 с 44 ампера акумулатор запали от първия път, а и цента и беше доста атрактивна, само тва със спирачките сметнахме че квото и да се откаже няма да излезе кои знае колко скъпо, като се има предвид че по моргите части бол все ще я оправи. Интересното е че днес ми се обади и каза че колата спирала супер !!!!! утре ще я вкара в сервиз да видят какво ще покаже компа за проблема с АБС-а.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Лампата на АБСа изгаснала от самосебеси, сигурно скоро пак така мистериозно ще светне.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Slavi_Lancia написа:
            Лампата на АБСа изгаснала от самосебеси, сигурно скоро пак така мистериозно ще светне.
            Да и при мен беше така, светваше за 2-3 дена и 2-3 месеца не се обажда, но дойде момента в който се предаде и се наложи да сменя АБС.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              van_dal написа:
              Slavi_Lancia написа:
              Лампата на АБСа изгаснала от самосебеси, сигурно скоро пак така мистериозно ще светне.
              Да и при мен беше така, светваше за 2-3 дена и 2-3 месеца не се обажда, но дойде момента в който се предаде и се наложи да сменя АБС.
              Да смениш АБС???? помпата с мотора или блока за управление??
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                искам да попитам.нещо и ако някой може да ми помогне.Карам Фиат Браво 2.0 20V.свети ми лампата на АBS от известно време и гумите блокират като натисна рязко педала при хлъзгава настилка.Искам да попитам от какво може да е и в кой сервиз да отида да ми го оправят?да ми препоръчате?

                Коментар


                  #9
                  baston написа:
                  искам да попитам.нещо и ако някой може да ми помогне.Карам Фиат Браво 2.0 20V.свети ми лампата на АBS от известно време и гумите блокират като натисна рязко педала при хлъзгава настилка.Искам да попитам от какво може да е и в кой сервиз да отида да ми го оправят?да ми препоръчате?
                  Закача се на диагностика и разбираш какво е!
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    van_dal написа:
                    Slavi_Lancia написа:
                    Лампата на АБСа изгаснала от самосебеси, сигурно скоро пак така мистериозно ще светне.
                    Да и при мен беше така, светваше за 2-3 дена и 2-3 месеца не се обажда, но дойде момента в който се предаде и се наложи да сменя АБС.
                    Да смениш АБС???? помпата с мотора или блока за управление??
                    Цялото : помпа с мотора и блока към тях, понеже няма кой да продаде едното без другото.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      да това си мислех,че е ама ще ми препоръчаш ли някой сервиз където да я закарам?някъде около студенстки град ако знаеш? а колко горе долу ще ми струва такава диагностика?

                      Коментар


                        #12
                        Да, и моя ABS отказа. Къде да го диагностицират и колко пари излиза смяната му?
                        Bravo 1.8 16V GT

                        Коментар


                          #13
                          АВС

                          като е твърд педала виж маркуча от сервото вакума дали не е скъсан или изваден а АВС да се смени е доста пари то се отремонтира в повечето случаи
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар

                          Working...
                          X